Samorząd szkolny

Instrukcja likwidacji szkód NNW

DzisiajDzisiaj75
WczorajWczoraj325
W tym tygodniuW tym tygodniu1236
W tym miesiącuW tym miesiącu530
Odwiedziło nasOdwiedziło nas737217

Logowanie


Warning: copy(https://naftowka.pl/wp-content/uploads/2018/03/ksiazka.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /szkola/plugins/content/mavikthumbnails/mavikthumbnails.php on line 658

Warning: copy(http://msp15.pl/wp-content/uploads/2018/03/ksiazka.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /szkola/plugins/content/mavikthumbnails/mavikthumbnails.php on line 658
czwartek, 04 sierpień 2022 09:38

Wydawnictwo JEDNOŚĆ:

Kl. I: Poznaję Boży świat – podręcznik

Kl. II: Odkrywam królestwo Boże – podręcznik i zeszyt ćwiczeń w jednej książce

Kl. III:  Jezus jest z nami – zeszyt ćwiczeń

Kl. IV: Miejsca pełne BOGActw -  zeszyt ćwiczeń

Kl. V: Szczęśliwi, którzy szukają prawdy – zeszyt ćwiczeń

Kl. VI: Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno - zeszyt ćwiczeń

kl. VII: zeszyt - zwykły, najlepiej w kratkę

kl. VIII: zeszyt  - zwykły, najlepiej w kratkę

Zbiórka książek i bajek dla szpitala | ZSNG w Krośnie

 

niedziela, 22 grudzień 2013 23:59

Miejska Szkoła Podstawowa nr 15 w Piekarach Śląskich (mgr Monika Froch – nauczycielka matematyki, mgr Barbara Sikora – katechetka) we współpracy z Miejską Szkołą Podstawową nr 14 w Piekarach Śląskich (mgr Karina Brzosko – katechetka) ogłasza konkurs Stajenka z elementami matematyki.
Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie przestrzennej pracy plastycznej – Szopki Bożonarodzeniowej stałej lub ruchomej, koniecznie z uwzględnieniem ważnych elementów tradycji Bożego Narodzenia wykorzystując bryły matematyczne jako element dekoracji Szopki (np. choinki  w kształcę stożków, itd.).
Szopkę należy dostarczyć do 9 stycznia 2014r., pod adres Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 15  w Piekarach Śląskich, przy ul. Kotuchy 40.
Szopki będzie można obejrzeć podczas wystawy w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 w Piekarach Śląskich w dniach od 10 do 16 stycznia 2014r.

niedziela, 08 grudzień 2013 23:28

W piątek 6 grudnia w naszej szkole zjawił się Święty Mikołaj!!! Wszyscy uczniowie przyznali, że w mijającym roku byli baaaaaaaaaaaaaaardzo grzeczni i w związku z tym otrzymali od Mikołaja drobny upominek. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień uczniowie mieli na sobie ubrania w kolorze czerwonym. Najlepiej to zadanie wykonali:
Martynka Breguła, Tatiana Sołdaczuk, Dominika Tokarek, Paulina Paliga, Matylda Banasiewicz, Oliwia Waleska, Oliwia Rzeźniczek, Jessica Wieczorek, Daniel Rota, Klaudia Kowalczyk, Zuzia Jaworska i Julia Tobolik. Wymienione osoby miały cały strój w kolorze czerwonym. Dziękujemy Mikołajowi za odwiedziny. Zapraszamy za rok!!!
Zdjęcia można zobaczyć w galerii.

 

poniedziałek, 02 grudzień 2013 22:33

W piątek 29 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Andrzejki. Po tym, jak nasi niezawodni artyści zaprezentowali się w corocznym konkursie Mini Playback Show, uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, co czeka ich przyszłości.  Wróżenie z wosku, kolorów czy fusów to tylko niektóre z atrakcji Adrzejkowego Święta. Dziękujemy  serdecznie wszystkim wróżkom, wróżbitom i pomocnikom za zaangażowanie i dobrą zabawę!

 


 

czwartek, 07 listopad 2013 23:07

Nasza tegoroczna akcja zbierania kasztanów zakończyła się i to z sukcesem. Zebraliśmy wspólnie 500 kg kasztanów. Uzyskane w ten sposób pieniądze zostaną w całości przeznaczone na potrzeby uczniów w bibliotece i świetlicy szkolnej. W akcję naszą włączyli się również uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1. Razem zebraliśmy 825 kg kasztanów.
Poniżej znajduje się lista uczniów, którzy najaktywniej włączyli się w akcję i w raz ze swoimi rodzinami zgromadzili tą imponującą liczbę kasztanów. Mamy nadzieję, że wszyscy mieli przy tym wiele radości i zabawy.
 
Klasa I

Julia Szmidt
Magda Florys
Dominika Tokarek
Nikolas Gładysz
Marta Dombrowska
Szymon Bacia

Klasa II

Martyna Breguła
Olek Dybizbański – ponad 30 kg
Dagmara Hering
Maks Jokel – ponad 30 kg
Błażej Karczewski
Natalia Małecka

Klasa III

Patryk Wyderka – ponad 60 kg
Oliwia Ciwis – ponad 30 kg
Mateusz Błaszczyk – ponad 40 kg

Weronika Brodowska
Klaudia Legomińska
Oliwia Rzeźniczek
Paulina Paliga
Maja Pałeczka
Tomasz Kuszczyk
Piotr Melka
Martyna Szydłowska
Wojtek Feliks
Laura Kuskowska
Matylda Banasiewicz

Klasa IV

Robert Duszyński – ponad 60 kg
Maja i Leila Al-Koubaisy
Daniel Rota
Kamil Mizera
Jessica Wieczorek
Natalia Dziwis – ponad 30 kg
Wiktoria Legomińska – ponad 40 kg

Klasa V

Sandra Bartczak i Sandra Langer

Klasa VI

Dominik Gwizdak
Szymon Pawlicki
Adam Gorczak
Adam Raszczyk
Sandra Waleska
Nikola Gliwka

wtorek, 29 październik 2013 23:00

We wtorek 29 października odbyło się w naszej szkole "Pasowanie na ucznia". Był to bardzo uroczysty dzień  dla pierwszoklasistów. Na uroczystość przybyli rodzice, dyrekcja szkoły, uczniowie klasy IV, przedstawiciele poszczególnych klas, p.Karina Wnorowska oraz p.Monika Froch. Dzieci zaprezentowały przygotowany program artystyczny, zaśpiewały piosenki a następnie uczniowie klasy VI- Dominik Gwizdak, Alicja Chwolik oraz Adam Gorczak sprawdziły pierwszoklasistów w różnych dziedzinach. Dzieci spisały się znakomicie i wreszcie nastąpił moment 'ślubowania". Ślubowanie złożyli również Rodzice. Następnie grupa uczniów klas starszych pod kierunkiem p.Kariny Wnorowskiej zaprezentowała nam wspaniały program artystyczny. Całość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Zapraszamy do zobaczenia zdjęć z tej uroczystości.
 

wtorek, 29 październik 2013 22:23

28 października 2013r w DDK w Dąbrówce Wielkiej odbył się przegląd piosenki dziecięcej. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły wokalne. Pierwszy z nich to uczennice klasy II i III czyli Violinki, które zaśpiewały piosenkę pt." Bo co może mały człowiek" i tym samym zostały laureatkami w grupie młodszej. Drugi zespół " Sonatina" to uczennice klasy VI,  które wykonały piosenkę pt. " Tyle słońca w całym mieście".

Gratulujemy i czekamy na kolejne muzyczne sukcesy.


 

niedziela, 20 październik 2013 21:57

29 listopada 2013 r. z okazji Andrzejek w naszej szkole odbędzie się druga edycja Szkolnego Mini Playback Show. Jest to impreza podczas, której można wykazać się ukrytym talentem, wyczuciem rytmu i na chwilę przemienić w wymarzoną postać ze świata muzyki, tańca i śpiewu. Występujący powinien jak najwierniej odtworzyć strój, zachowanie sceniczne oraz oryginalność prawdziwej gwiazdy. Jak pamiętamy z ubiegłego roku wszyscy uczestnicy zachwycili swoim profesjonalnym przygotowaniem.
Każdy kto chciałby wziąć udział w Mini Playback Show  proszony jest o zgłoszenie się do p. K. Ernt (próby w każdą środę od godz. 13.30 do 15.00)
Czekają ciekawe nagrody.
 

czwartek, 17 październik 2013 22:15

Znamy zwycięzców szkolnego konkursu plastycznego. I miejsce zajęła Klaudia Kowalczyk z kl. VI - wykonała ortogram ,,żyrafa". Wyróżnienia otrzymały Maja Pałeczka z kl. III za ortogram ,,królik" i  Nicola Gliwka z kl. VI, która w swojej pracy przedstawiła wyraz ,,ołówek". Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a nagrodzonym uczennicom GRATULUJEMY!
 

środa, 16 październik 2013 23:36

Od października 2013 rusza kącik języka angielskiego. Co tydzień na naszej stronie internetowej pojawiać się będzie jedno przysłowie i dwa potoczne zwroty w języku angielskim. Warto je zapamiętać, bo w maju odbędzie konkurs ze znajomości tych przydatnych i ciekawych fraz. Najlepsi uczniowie nie pożałują, bo zostaną odpowiednio wynagrodzeni, a zdobyta w ten sposób wiedza na pewno ułatwi wszystkim zainteresowanym rozumienie filmów, piosenek, gier czy też po prostu pogawędkę w języku angielskim. Zaglądajcie co tydzień do zakładki ENGLISH CORNER (znajdziecie ją w Menu u góry strony).
 
Powodzenia!!! Angielski to przecież a piece of cake!!!
 

środa, 16 październik 2013 22:58

W MBP w Brzezinach Śl. odbył się międzyszkolny konkurs czytelniczy pt. "Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania". Uczestnikami konkursu zorganizowanego przez Rejon Południe byli uczniowie klas V i VI z czterech szkół podstawowych: z Dąbrówki Wielkiej, Brzozowic i Brzezin Śl.
Zadaniem każdego uczestnika było zaprezentowanie wybranego przez siebie fragmentu książki.
Przyznając punkty jury brało pod uwagę płynność czytania, intonację, modulację głosu, dykcję oraz interpretację tekstu. Jurorki stanęły przed trudnym wyborem, gdyż w gronie rywalizujących ze sobą młodych ludzi znaleźli się nie lada utalentowani lektorzy.

Zwycięzcy:
I miejsce - Dominik Gwizdak Sz. P. 15
II miejsce - Karolina Koryciorz Sz. P. 16
III miejsce - Weronika Wójcik Sz. P. 16
Wyróżnienie - Paweł Ernt Sz. P. 15

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

środa, 16 październik 2013 22:54

Aby hucznie świętować Dzień Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły zorganizowali z tej okazji dyskotekę. Zabawa była świetna, a dzięki przedstawicielom Samorządu Szkolnego i klasy VI, którzy dołożyli wszelkich starań, by wszyscy dobrze się bawili, nie było miejsca na nudę. Na zdjęciach w galerii można zobaczyć, jak fantastycznie się bawiliśmy!!!

 

środa, 16 październik 2013 22:35

We wtorek 15 Października w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy IV i V przygotowali część artystyczną, a po niej mieliśmy okazję uczestniczyć w quizie wiedzy, w którym zaciekły bój o zwycięstwo toczyły drużyny uczniów i nauczycieli. Testowaliśmy naszych pedagogów z zakresu wiedzy szkolnej czy też znajomości uczniowskiego slangu. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii, przyrody czy matematyki, ale także pochwalić się znajomością języka angielskiego.  Nauczyciele nie zawiedli, bo drużyna w składzie: p. Joanna Janta- Słomiak, p. Karina Wnorowska, p. Mirosława Jokel, p. Krystyna Ernt oraz p. Barbara Sikora, zajęła w konkursie pierwsze miejsce! Wszystkim graczom gratulujemy odwagi i dziękujemy za świetną zabawę!!! Zdjęcia można oczywiście zobaczyć na naszej stronie internetowej.

 

czwartek, 10 październik 2013 22:35

W poniedziałek 7 października o godz.16.30 odbyło się spotkanie szkoleniowe dla rodziców, których dzieci posiadają opinie o dysleksji. Prezentację na temat "Uczeń z dysleksją w szkole i w domu"  przedstawiła p. Anita Świt (pedagog szkolny, terapeuta pedagogiczny) prowadząca w naszej szkole zajęcia korekcyjno  - kompensacyjne dla uczniów z dysleksją. Szkolenie zostało zorganizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.
DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA UDZIAŁ W SPOTKANIU!!!

czwartek, 10 październik 2013 22:31

Zapraszamy do obejrzenia prac przygotowanych przez uczniów  naszej szkoły na konkurs plastyczny "Wesołe wyrazy". Wszystkie ortogramy zostały wyeksponowane na I piętrze. Każdy uczeń będzie mógł wziąć udział w głosowaniu wybierając  najbardziej pomysłową i estetyczną pracę. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się we wtorek 15 października.

  

czwartek, 10 październik 2013 22:27

W dniach 7 - 14 października nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji, który rozpropagowała w Polsce prof. Marta Bogdanowicz - założycielka i wieloletnia przewodnicząca  Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Z tej okazji na parterze szkoły została przygotowana gazetka przybliżająca uczniom i rodzicom problematykę dysleksji. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów brzmi ,,DYSLEKSJA NIE MOŻE BYĆ WYMÓWKĄ". Zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonymi materiałami. Koordynatorem obchodów jest p. A. Świt.

 


 

czwartek, 10 październik 2013 22:14

Dzień ten jest ustawowo wolny od zajęć dydaktycznych. Szkoła organizuje w tym dniu zajęcia świetlicowe dla dzieci, których rodzice nie mają możliwości zapewnienia opieki w domu. Swietlica w tym dniu będzie czynna w godzinach od 8:00 do 14:00. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie obecności dziecka.
 

czwartek, 10 październik 2013 22:12

Miesiąc październik jest kolejnym i ostatnim miesiącem zbierania kasztanów.
Szkoła przystąpiła w tym roku do ogólnopolskiej akcji kasztanobrania. Organizatorem akcji jest firma Pharmeko, zajmująca się skupem kasztanów dla firm farmaceutycznych.
Celem akcji jest zbiórka minimum 500 kg kasztanów.
Zebrane kasztany muszą być niezniszczone, bez łupinek, i co ważne nie spleśniałe (najlepiej podsuszone).
 
Zostały nam ostatnie dwa tygodnie na uzbieranie limitu.
Zapraszamy uczniów biorących udział w akcji na wielkie ognisko z pieczeniem kiełbasek pod koniec października.
Dla ucznia, który przyniesie największą ilość kasztanów przewidziana jest nagroda.

czwartek, 10 październik 2013 22:09

8 września 2013 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z nieoficjalnym rekordzistą świata w martwym ciągu Wojciechem Polakiem. Uczniowie mogli porozmawiać z człowiekiem, który samodzielnie doszedł do światowego sukcesu. Mimo trudnych warunków życiowych i braku pomocy potrafił wyznaczyć sobie pozytywny cel i dojść do niego. Spotkanie zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich. Dziękujemy za ciekawą lekcję życia.

 

środa, 02 październik 2013 23:23

Znamy już skład Samorządu Szkolnego!!! W zeszłym tygodniu w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego, którego członkowie będą w roku szkolnym 2013/2014 przedstawicielami wszystkich uczniów naszej szkoły. Wszyscy uczniowie mieli okazję współuczestniczyć w tym wydarzeniu, oddając swój głos na jednego z kandydatów. Oto wybrany w głosowaniu skład Samorządu:

Przewodnicząca - Klaudia Kowalczyk
Zastępca - Maja Al-koubajsy
Skarbnik - Klaudiusz Peksa
Sekretarze - Jessica Wieczorek, Nicola Gliwka

Jeśli tylko będziecie mieć ciekawe pomysły, problemy związane z życiem szkoły lub inne ważne kwestie, które chcielibyście przekazać, zgłaszajcie się do przedstawicieli Samorządu Szkolnego. Dołożą oni wszelkich starań, by wszyscy uczniowie naszej szkoły byli zadowoleni i wysłuchani. Już niedługo podziwiać będziemy mogli pierwsze efekty pracy Samorządu. Trzymajcie za nich kciuki!!! 

sobota, 28 wrzesień 2013 23:53

Informujemy rodziców, że w roku szkolnym 2013/2014 na terenie naszej placówki będzie możliwość skorzystania z konsultacji i porad psychologa p. M. Hadryś z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Piekarach Śląskich po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z pedagogiem szkolnym p. A. Świt.

sobota, 28 wrzesień 2013 23:48

W czwartek 26 września obchodziliśmy w szkole Dzień Języków Obcych!!! Mieliśmy w tym Dniu okazję poznać popularne zwroty w różnych językach obcych. Wśród nich pojawiły się powitania w języku rosyjskim, włoskim czy greckim. Najbardziej zaskoczyła wszystkich klasa II, która w zielono-żółtych strojach rozpoczynała każdą lekcję od powitania w języku brazylijskim! Zdjęcia z obchodów tego święta można zobaczyć poniżej. Mamy nadzieję, że za rok świętować będziemy z jeszcze większą pompą, a więc do zobaczenia za rok i.... adeus!!!

 

wtorek, 24 wrzesień 2013 21:25

W dniach 7- 14 października 2013 r. nasza szkoła po raz pierwszy włączy się w obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Z tej okazji ogłaszamy konkurs plastyczny ,,WESOŁE WYRAZY".

Któż z nas nie ma problemów z ortografią? Trudno zapamiętać pisownię wielu wyrazów, zwłaszcza tych, których nie uzasadnia żadna reguła ortograficzna.

Dlatego wszystkich uczniów naszej szkoły zachęcamy do wspólnej zabawy!!!

Waszym zadaniem jest stworzenie ORTOGRAMU, czyli wyrazu z rysunkiem. Właśnie przy pomocy rysunku należy przedstawić w ciekawy i wesoły sposób dowolny wyraz zawierający trudność ortograficzną, której nie da się uzasadnić, np.: król, żyrafa, wiewiórka.

Format pracy: A4

Technika: dowolna

NAJBARDZIEJ POMYSŁOWE I ESTETYCZNE PRACE ZOSTANĄ NAGRODZONE!

PRACE PROSIMY  SKŁADAĆ DO CZWARTKU 3 PAŹDZIERNIKA U WASZEGO KOLEGI KLAUDIUSZA PEKSY Z KL. VI LUB U PANI PEDAGOG A. ŚWIT

 

niedziela, 08 wrzesień 2013 23:09

Serdeczne podziękowania dla Akcji Katolickiej działającej przy parafii Nś. Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich za przekazane szkole artykuły szkolne i biurowe. Dziękujemy panu Henrykowi Pietruszce za osobiste dostarczenie pomocy dydaktycznych, które z pewnością będą przydatne i sprawią wiele radości naszym uczniom.

niedziela, 08 wrzesień 2013 23:05

W poniedziałek 2 września w naszej szkole odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2013/2014. Pierwszy dzwonek zabrzmiał dla 22 pierwszoklasistów. Aby umilić im ten wyjatkowy dzień, uczniowie klas starszych pod opieką pani Krystyny Ernt przygotowali program artystyczny, a rodzice zadbali o wypełnione po brzegi słodkościami rogi obfitości.

 


 

niedziela, 11 sierpień 2013 13:08

Do 13. września można składać wnioski o zwrot koszów zakupu podręczników w ramach programu „Wyprawka szkolna”.  O refundację mogą ubiegać się uczniowie rozpoczynający w tym roku naukę w klasach I-III szkoły podstawowej, V szkoły podstawowej i II klasy szkoły ponadgimnazjalnej: zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego i technikum. Wnioski składać należy dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2013/2014.

Do wniosku należy załączyć, w zależności od sytuacji:

 • zaświadczenia o wysokości dochodów lub uzasadnienie wniosku (w przypadku ucznia, którego rodzina nie spełnia kryterium dochodowego, lecz znajduje się w trudnej sytuacji życiowej);
 • w przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia, którego rodzina korzysta ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej w formie zasiłku stałego lub okresowego, można przedłożyć – zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów - zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych w formie zasiłku stałego lub okresowego;
 • w przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia klasy I szkoły podstawowej, którego rodzina korzysta ze świadczeń rodzinnych w formie zasiłku rodzinnego lub dodatku do zasiłku rodzinnego, można przedłożyć – zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów - zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń rodzinnych w formie zasiłku rodzinnego lub dodatku do zasiłku rodzinnego;
 • w uzasadnionych przypadkach zamiast zaświadczenia może być dołączone oświadczenie o wysokości dochodów;
 • w przypadku uczniów niepełnosprawnych: kserokopię aktualnego orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym  mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty,  wydanego przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną, w tym poradnię specjalistyczną.

 
KTO MOŻE ZŁOŻYĆ WNIOSEK
Pomoc udzielana jest na wniosek rodziców ucznia, prawnych opiekunów, rodziców zastępczych, a także nauczyciela, pracownika socjalnego lub innej osoby, za zgodą przedstawiciela ustawowego lub rodziców zastępczych.

KRYTERIA PRZYZNAWANIA POMOCY
Pomoc w formie dofinansowania na zakupu podręczników będzie przysługiwać:

 1. uczniom klasy I szkoły podstawowej pochodzących z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza kryterium dochodowego, o którym mowa w art. 5 ust.1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 139, poz. 992, z późn. zm.) tj. 539 zł netto;
 2. uczniom pochodzącym z rodzin spełniających kryterium dochodowe, o którym mowa w art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2013 r. poz.182), tj. 456 zł  netto na jedną osobę w rodzinie w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku – z wyłączeniem uczniów klas I szkół podstawowych;
 3. uczniom pochodzącym z rodzin niespełniających kryterium dochodowego, o którym mowa w art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, w przypadku określonym w art. 7 tej ustawy (np. bezrobocia, niepełnosprawności, długotrwałej lub ciężkiej choroby, bezradności w sprawach opiekuńczo – wychowawczych, przemocy w rodzinie, alkoholizmu lub narkomanii, zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych, zdarzenia losowego i sytuacji kryzysowej),  na podstawie decyzji dyrektora szkoły, do której uczęszcza uczeń;
 4. uczniowie słabowidzący, niesłyszący, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym oraz uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadający orzeczenie                o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczający w roku szkolnym 2013/2014 do szkół dla dzieci i młodzieży - podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego – bez względu na dochód na jednego członka rodziny.

Programem będą także objęci uczniowie:

 • słabowidzący,                                                                                             
 • niesłyszący,
 • z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym
 • uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedna z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczający w roku  szkolnym 2013/2014 do szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych: zasadniczych szkół zawodowych, liceów ogólnokształcących, techników oraz szkół specjalnych przysposabiających do pracy uczniów.

Szczegółowe informacja znaleźć można w poniższym załączniku.

WYPRAWKA SZKOLNA
 

poniedziałek, 29 lipiec 2013 23:02

Kuratorium Oświaty w Katowicach informuję, że w dniu 18 lipca 2013 r. Rada Ministrów przyjęła Uchwałę w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom w 2013 r. – „Wyprawka szkolna”.
W tym roku programem objęci są uczniowie rozpoczynający we wrześniu edukację szkolną w klasach I-III i klasie V szkoły podstawowej i ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia, klasie II szkoły ponadgimnazjalnej, klasie V ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia i ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klasie II liceum plastycznego oraz w klasach II lub VIII ogólnokształcącej szkoły baletowej.
Oznacza to, że programem objęci zostali uczniowie pierwszych roczników uczących się zgodnie z nową podstawą programową oraz uczniowie klas najmłodszych - I-III szkół podstawowych.
Dla uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej oraz odpowiedniej klasy szkoły artystycznej dochód nie może przekraczać kwoty 539 zł netto na osobę w rodzinie (jest to kryterium określone w ustawie o świadczeniach rodzinnych). Dla uczniów pozostałych klas objętych programem jest to dochód nieprzekraczający 456 zł netto na osobę w rodzinie (kryterium z ustawy o pomocy społecznej).
5 proc. uczniów z klas objętych programem, ale niespełniających żadnego z powyższych kryteriów, może otrzymać wyprawkę na podstawie pozytywnej decyzji wójta, burmistrza lub prezydenta miasta.
W 2013 r. programem będą objęci także uczniowie słabowidzący, niesłyszący, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym oraz uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczający w roku szkolnym 2013/2014 do szkół dla dzieci i młodzieży - podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych.
Uczniowie niepełnosprawni, o których mowa powyżej,  posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego mają prawo ubiegać się o dofinansowanie w programie „Wyprawka szkolna" bez względu na dochód, na jednego członka rodziny.

Dofinansowanie zakupu podręczników w 2013 r. będzie wynosić:

 • kl. I - III - do kwoty 225 zł
 • kl. V szkoły podstawowej - do kwoty 325 zł
 • kl. II zasadniczej szkoły zawodowej - do kwoty 390 zł
 • kl. II szkoły ponadgimnazjalnej (LO, technikum) - do kwoty 445 zł.
 • w przypadku korzystania przez uczniów niepełnosprawnych z podręczników dopuszczonych przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania do kształcenia specjalnego wysokość pomocy może wynosić do 770 zł w szkole podstawowej, do 607 zł w gimnazjum.


Szczegółowe zasady przyznawania pomocy reguluje Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 lipca 2013 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów dydaktycznych oraz Uchwała Rady Ministrów w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom w 2013 r. – „Wyprawka szkolna”. Wyżej wymienione dokumenty zamieszczone zostały na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej /www.men.gov.pl/ w zakładce -  Finanse na edukację.

Załączniki:

Wniosek o dofinansowanie zakupu podręcznków do klasy I

Wniosek o dofinansowanie zakupu podręcznków do klas II - IV

Wniosek o dofinansowanie zakupu podręcznków do klas II - IV dla uczniów z orzeczoną niepełnosprawnością - bez względu na dochód
 

środa, 10 lipiec 2013 00:28

Zestaw podręczników

Zeszyt 16 kartkowy w kratkę do matematyki
Zeszyt 16 kartkowy w cienkie linie do języka polskiego
Zeszyt 16 kartkowy w kratkę do korespondencji z  rodzicami
 

Piórnik: kredki, 2 ołówki, gumka, pisaki, linijka, nożyczki
 

Zestaw przyborów do plastyki i techniki: blok rysunkowy biały, blok rysunkowy kolorowy, blok techniczny, papier kolorowy, plastelina, farby plakatowe, pędzel, podkładka do lepienia z plasteliny, teczka rysunkowa

Strój gimnastyczny

Prosimy aby wszystkie podręczniki, zeszyty oraz przybory były podpisane (najlepiej na okładce).

 

piątek, 14 czerwiec 2013 00:00

We wtorek 4 czerwca 2013 w Ośrodku Kultury Andaluzja odbył się III Konkurs Piosenki Obcojęzycznej zorganizowany przez Miejską Szkołę Podstawową nr 15 w Piekarach Śląskich oraz Ośrodek Kultury Andaluzja. W imprezie wzięli udział uczniowie prawie wszystkich piekarskich szkół podstawowych – łącznie ponad 50 młodych artystów, śpiewających w języku angielskim, ale także francuskim czy hiszpańskim.
Jury, mimo że złożone ze specjalistów z zakresu muzyki i języków obcych miało twardy orzech do zgryzienia. Najlepszych wykonawców wybierali: Pan Piotr Zalewski- Dyrektor Ośrodka Kultury Andaluzja, Pani Katarzyna Sowa – doktorantka Uniwersytetu Śląskiego w dziedzinie języków obcych, Pani Grażyna Michella – muzyk, przedstawiciel Miejskiego Domu Kultury oraz Pani Agnieszka Błaszczyk – muzyk, dyrygent, nauczyciel rytmiki.
     W kategorii klas starszych I miejsce zajęła Matylda Malcherczyk z MSP 5, na miejscu drugim znalazł się zespół wokalny z MSP 13, a laureatką trzeciego miejsca została Kinga Kłusek z MSP 11. Wyróżnienia otrzymali: Daniel Majowski – MSP 15, Magdalena Toma – MSP 12 oraz Daria Niedziela, reprezentująca MDK 2. Dzięki tym wykonawcom mogliśmy usłyszeć przeboje, takie jak Zombie zespołu the Cranberries, le Champs Elysees z repertuaru  Joe Dassin, Englishman in New York Stinga oraz utwory Lenki i Adele.
W kategorii klas młodszych najlepiej zdaniem jury zaprezentował się duet z MSP 15: Oliwia Waleska i Wojciech Feliks, śpiewający znaną nam wszystkim piosenkę Stand by me. Miejsce drugie zajęła Dagmara Hering, a trzecie Natalia Małecka. Wyróżnienie otrzymała Emilia Waliszewska. Wszystkie trzy laureatki to uczennice MSP 15.
Impreza cieszy się wśród piekarskiej młodzieży coraz większą popularnością. Mamy nadzieję, że przyszłoroczna edycja również zainteresuje młodych piekarskich wokalistów i, że sala Ośrodka Kultury Andaluzja ponownie rozbrzmiewać będzie muzyką z całego świata.
 

Więcej zdjęć w Galerii...

środa, 05 czerwiec 2013 23:26

28 maja 2013 roku w siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości EkoPark w Piekarach Śl. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Rozrywka w mojej dzielnicy" , zorganizowanego przez Park Przemysłowo Technologiczny "EKOPARK" w Piekarach Śl., dla uczniów Szkół Podstawowych nr 14 i nr 15 w Piekarach Śl.

W konkursie wzięło udział 34 uczniów naszej szkoły z klas I - VI. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i wykonane na wysokim poziomie.

W kategorii klas I - III  -  wyróżnienie otrzymała Tatiana Sołdaczuk z klasy I

W kategorii klas IV - VI - I miejsce zdobył  Adam Gorczak z klasy V

oraz wyróżnienie dla Agaty Pinkawy z klasy VI i Szymona Pawlickiego z klasy V.

Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.
Gratulujemy.

wtorek, 04 czerwiec 2013 22:48

22 maja 2013roku odbył się IV Miejski Konkurs Piosenki Dziecięcej "Umiem Śpiewać". Do konkursu zgłosiło się 22 uczestników, aby na scenie Ośrodka Kultury "Andaluzja" prezentować swoje umiejętności wokalne. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Piekary Śl.
Poziom konkursu  był bardzo wysoki, jednak ostatecznie jury w osobach p. Bernadeta Kowalska - solistka Radia Piekary p. Sebastian Parma- redaktor Radia Piekary oraz p. Piotr Zalewski - dyr. Ośrodka Kultury „Andaluzja” po burzliwych obradach ostatecznie przyznało następujące miejsca:

Kategoria I -III
I miejsce - Julia Stępniowska  "Baju, baj"  - Szkoła Katolicka
II miejsce - Oliwia Mirzejewska "Dziwna zagroda" - MSP nr 13
III miejsce - Emilia Franielczyk "Otwórz serce" - MSP nr 14

Kategoria IV - VI
I miejsce - Magdalena Toma "Poza czas" -  MSP nr 12
II miejsce - Julia Janoszka "List do małego księcia" -  MSP nr 12
III miejsce - Wiktoria Bajer "Lato w kaloszach" - MSP nr 5

Wyróżnienia otrzymały:
Paulina Gajdzik "Chodź pomaluj mój świat" MSP nr 13
Sandra Bartczak "Moje nogi lubią tańczyć" MSP nr 15

Konkurs prowadzili uczniowie MSP nr 15 -  Oliwia Zatoń i Paweł Ernt.

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok.

 

Więcej zdjęć w Galerii...

poniedziałek, 03 czerwiec 2013 00:20

27 maja w klasie III odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Uczniowie pod kierunkiem wych. A. Świt  przygotowali program artystyczny pt. "Mamo, jesteś moim słońcem". Wiersze i piosenki w wykonaniu trzecioklasistów dostarczyły wielu niezapomnianych emocji i wzruszeń. Na zakończenie mamy zostały zaproszone na słodki poczęstunek i obdarowane miłym upominkiem. Wszystkim mamom dziękujemy za przybycie i życzymy wszystkiego dobrego!

 

Więcej zdjęć w Galerii...

wtorek, 14 maj 2013 22:25

IV MIEJSKI KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ „UMIEM  ŚPIEWAĆ”
POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIEMIEJSKA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 15 W PIEKARACH ŚLĄSKICH UL. KOTUCHY 40 WE WSPÓŁPRACY Z OŚRODKIEM KULTURY „ANDALUZJA” W PIEKARACH ŚLĄSKICH mają zaszczyt zaprosić Wszystkich do udziału w konkursie piosenki dziecięcej.

TERMIN: 22 maja 2013 roku o godzinie 9.00

MIEJSCE: OŚRODEK KULTURY „ANDALUZJA” UL. OŚWIĘCIMSKA  PIEKARY ŚL.

UCZESTNICY – soliści w kategoriach:

I kategoria – klasy I - III

II kategoria – klasy IV – VIW konkursie mogą brać udział uczniowie klas I – VI piekarskich ,szkół podstawowych (jeden uczeń z każdego poziomu nauczania) oraz Ośrodków Kultury
Uczestnicy przygotowują indywidualnie jeden utwór w języku polskim do własnego podkładu muzycznego (półplayback). Nagranie dokonane musi być na płycie CD, która powinna być opisana: wykonawca, numer i tytuł piosenki, czas nagrania.
Tematyka utworu -  dowolna


Dla laureatów przewidziane są nagrody rzeczowe i dyplomy.

ZGŁOSZENIA

Podstawą uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie wypełnionej karty zgłoszenia w nieprzekraczalnym terminie do 17 maja 2013 na adres: Miejska Szkoła Podstawowa nr 15, ul. Kotuchy 40, 41-946 Piekary Śląskie lub na adres e-mail szkoły  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

wtorek, 14 maj 2013 00:05

Nasz uczeń Dawid Pietrzyk jest zawodnikiem UKS „Orzeł Biały” w Piekarach Śl. Trenuje zaledwie rok,a już ma na swoim koncie wiele sukcesów. We wrześniu 2012 roku Dawid zdobył I miejsce w Zawodach Sportowych  w Chybiu. Dawid zdobył również VI miejsce podczas Mistrzostw Śląska w Gimnastyce Sportowej. Podczas Międzynarodowego Turnieju Gimnastycznego im. Pawła Świętka w Piekarach Śl. Dawid wykonał pokaz układu ćwiczeń wolnych. Następne zawody w których Dawid będzie brał udział odbędą  w Radlinie i w Czechach. Trzymamy kciuki.
Gratulujemy Dawidowi tak dużych osiągnięć i życzymy kolejnych.
 

 

poniedziałek, 13 maj 2013 23:49

9 maja br. obchodziliśmy Dzień Europy. Z tej okazji członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego "Euro 15" wraz z  najmłodszymi wychowankami świetlicy szkolnej przygotowali program artystyczny pod nazwą "Ekspres szkolny", którym zabrali nas w podróż po 27 krajach Unii Europejskiej. Każde dziecko swoim ubiorem nawiązywało do jakiegoś elementu, symbolu czy stroju charakterystycznego dla kraju, który reprezentowało. Na scenie pojawili się więc: Rumcajs, Smerfetka, Mikołaj, Drakula, mieszkaniec Tyrolu, torreador, gondolier, elf, Melusina, rycerz, królowa brytyjska i inni. Podczas uroczystości wręczono również nagrody laureatom szkolnego konkursu wiedzy o Europie i UE, który trwał przez cały miesiąc kwiecień. Codziennie na tablicy informacyjnej pojawiało się nowe pytanie związane z UE, na które należało pisemnie odpowiedzieć. Najbardziej wytrwali uczestnicy konkursu wzięli udział w finale, który miał miejsce 6 maja. Zdecydowanie najlepsza wśród finalistów okazała się Agata Gruchalska z klasy V, która zdobyła 23 punkty na 27 możliwych. Podczas uroczystości z okazji Dnia Europy nagrodzono wszystkich finalistów konkursu, a możliwe to było dzięki nagrodom ufundowanym przez Komisję Europejską - Przedstawicielstwo w Polsce.

  

poniedziałek, 13 maj 2013 23:30

Szkolny zespół taneczny zdobył wyróżnienie podczas Miejskiego Przeglądu Zespołów Artystycznych. Impreza  odbyła się w kwietniu w Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śl. Dzieci zaprezentowały dwa układy taneczne w rytm muzyki pop .Zwraca uwagę, iż uczniowie klas I - III tańczą zaledwie od roku, a już zostali docenieni przez jury. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

 

poniedziałek, 13 maj 2013 23:27

Zespół wokalny Violinki w skład, którego wchodzą uczniowie klasy I i II zdobył wyróżnienie w Miejskim Konkursie Piosenki Ekologicznej, który odbył się 30 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury nr 3. Dzieci zaśpiewały piosenkę pt."Świat to wielka tajemnica", natomiast zespół  "Sonatina" reprezentowany przez uczennice klasy IV i V wyśpiewały III miejsce.

czwartek, 09 maj 2013 23:15

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piekarach Śląskich zaprasza po raz kolejny na bezpłatny cykl  warsztatów dla rodzin z nastolatkami w wieku 11- 14 lat (nazywany Programem Wzmacniania Rodziny, o potwierdzonej skuteczności w osiąganiu pozytywnych zmian).

 Program zakłada rozwój umiejętności wychowawczych rodziców oraz umiejętności interpersonalnych dzieci. W ramach programu odbędzie się 7 spotkań grupowych, w trakcie których wykorzystany będzie film DVD, dużo dyskusji, zabaw, ćwiczeń. Jest to okazja  ciekawego spędzenia czasu wspólnego rodziców z dziećmi.

Zajęcia odbywać się będą w piątki o godz.17.30 w siedzibie poradni na ul. Skłodowskiej 108

Początek zajęć - 17 maja. Są jeszcze wolne miejsca.

Zapisać się oraz uzyskać dodatkowe informacje można  pod numerem telefonu 32 287 97 62, w siedzibie poradni oraz na stronie internetowej placówki.
Zapraszamy wszystkie osoby, które pragną sprostać wyzwaniu Bycia Rodzicem Nastolatka, zyskać większą świadomość siebie w tej roli  i lepiej rozpoznawać potrzeby dorastających dzieci.
Trenerki programu: Anna Pawłowska, Iwona Koperwas, Ewa Skrzyszewska

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
ul. M. Skłodowskiej-Curie 108
41-949 Piekary Śląskie
tel. 32 287 97 62
NIP 645 11 15 530
www.poradnia.piekary.pl
 

 

środa, 24 kwiecień 2013 23:22

22 kwietnia o godz. 17 w siedzibie Radia Piekary odbyła się uroczysta gala finałowa II Konkursu Gryfny Godki Pod Honorowym Patronatem Prezydenta Piekor Ślonskich Stanisława Korfantego. Nasz arcymistrz Daniel Majowski – na zakończenie swojej kariery recytatorskiej w MSP 15 – podarował nam jeszcze jeden prezent. W kategorii szkół podstawowych zdobył II miejsce. Występy Daniela przyzwyczaiły nas do sukcesów, czy znajdzie się jego następca?

środa, 24 kwiecień 2013 23:18

12 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Hansa Christiana Andersena w Radomiu odbył się uroczysty finał VI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „I ty możesz zostać baśniopisarzem”. Zdobywczynią najwyższego trofeum, czyli nagrody GRAND PRIX została uczennica klasy VI Agata Pinkawa. Tekst, który zdobył uznanie radomskiego jury nosi tytuł „O niebieskim Dziadku, flanelowej koszuli i mundurze górniczym”. Baśń Agaty prezentujemy poniżej. Wyrazy najwyższego uznania dla naszej fenomenalnej autorki. Może nam rośnie druga J. K. Rowlling?
 

środa, 24 kwiecień 2013 23:15

11 marca W MDK nr 2 w Piekarach Śląskich odbyły się eliminacje powiatowe Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych „Mały OKR 2013”. Naszą szkołę reprezentował Dominik Gwizdak z klasy V.

środa, 24 kwiecień 2013 23:12

9 kwietnia w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu odbył się VII Regionalny Konkurs Gwary Śląskiej dla uczniów szkół podstawowych. Nasza wspaniała drużyna w składzie – kategoria klas I-III: Dawid Pietrzyk i klas IV-VI: Daniel Majowski nie zawiodła oczekiwań miłośników gwary. Daniel, w towarzystwie Agaty Pinkawy, Kornelii Man i Oli Żakowskiej, za tekst autorski J. Janty-Słomiak pt. „Chopy som z Marsa, a baby …szkoda godać!” wygodoł przy powszechnym aplauzie jury i publiczności – po raz drugi z rzędu – I miejsce. Oj, dostało się kobietom, dostało!
Dawid, w swojej kategorii wiekowej, za tekst „Juzaś ta szkoła!” ,tej samej autorki, wygodoł III miejsce. Narzekanie na szkołę, jak widać opłaca się! Serdecznie gratulujemy!

 

środa, 24 kwiecień 2013 23:07

9 kwietnia w MG nr 2 odbyła się IV edycja Konkursu „Opowieści z Narni – cz. IV. Srebrne krzesło”, w której naszą szkołę reprezentował Szymon Harbuz. Konkurs ma charakter cykliczny i od czterech lat uczniowie MSP 15 nie opuścili podium. Szymon podtrzymał tradycję i zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

środa, 24 kwiecień 2013 22:42

W czwartek 18 kwietnia w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 12 odbył sie miejski konkurs z języka angielskiego"Wielka Brytania w miniaturze". Konkurs składał się z trzech etapów - wykonanie miniatury zabytku brytyjskiego, zaprezentowanie w języku angielskim, przed komisją konkursową przygotowanej pracy oraz odpowiedzi na pytania dotyczące kultury Wielkiej Brytanii. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Nicola Kossek z klasy V oraz Agata Pinkawa z klasy VI. Dziewczyny spisały się znakomicie. Nicola Kossek zajęła I miejsce, a komisja była pod dużym wrażeniem wykonanej przez nią miniatury Tower Bridge. Agata równiez świetnie się zaprezentowała i zdobyła III nagrodę. Gratulujemy uczestniczkom i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu konkursu!

 

poniedziałek, 15 kwiecień 2013 21:31

Lista dzieci rozpoczynających naukę w klasie I

Stan na dzień 15.04.2013.

1

Żakowska

Martyna

2

Ostrowski

Igor

3

Kopel

Daniel

4

Gajek

Piotr

5

Bacia

Szymon

6

Rota

Dawid

7

Bik

Milena

8

Bloch

Dawid

9

Królik

Korneliusz

10

Halupczok

Anna

11

Dombrowska

Marta

12

Gruszka

Emilia

13

Schmidt

Julia

14

Florys

Magdalena

15

Żaczek

Kamila

16

Nogaś

Maria

17

Wiśniewski

Sebastian

18

Tokarek

Dominika

19

Froin

Dawid

20 Drozda

Sylwia

 

wtorek, 19 marzec 2013 10:39

14 marca uczniowie klasy VI w składzie: Agata Pinkawa, Kornelia Man, Szymon Harbuz, Kamil Jęczek, Adam Nogaś, Aleksandra Żakowska reprezentowali naszą szkołę w konkursie czytelniczym zorganizowanym przez Filię nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich poświęconym dokonaniom głównego bohatera powieści Kornela Makuszyńskiego pt. „Szatan z VII klasy” . Konkurs nosił znamienny tytuł „Na tropie Adasia Cisowskiego” i wymagał od uczestników nie tylko znajomości lektury, lecz również umiejętności detektywistycznych. Nasi szóstoklasiści w dwóch etapach rywalizowali z przedstawicielami MSP nr 14 i ZSP nr 2. Zwycięzcą konkursu i zdobywcą I miejsca został Szymon Harbuz, miejsce III zajęła – po zaciekłej rywalizacji – Agata Pinkawa. Gratulujemy, jak zawsze wspaniałej klasie VI!!!

wtorek, 19 marzec 2013 10:33

Piątego marca br. drużyna w składzie: Dominik Gwizdak, Nicola Kossek (kl.V),  Agata Pinkawa, Aleksandra Żakowska, Szymon Harbuz, Adam Nogaś (kl. VI) reprezentowała naszą szkołę na Dyktandzie 2013 dla Uczniów Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych – imprezie organizowanej w Piekarach Śląskich już od kilku lat .  
W trudnych zmaganiach z zawiłościami polskiej ortografii najlepszą w naszym mieście okazała się  Aleksandra Żakowska, która zajęła I miejsce. Oli serdecznie gratulujemy!
 

wtorek, 19 marzec 2013 10:22

Uczeń klasy V Dominik Gwizdak zajął I miejsce w konkursie recytatorskim zorganizowanym przez MG nr 3, a poświęconym różnym obliczom przyrody w poezji. Dominik recytował wiersz M. Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej pt. "Ptaszek" oraz fragment prozy M. Konopnickiej "O sierotce Marysi i krasnoludkach".

Serdecznie gratulujemy talentu recytatorskiego i kultury żywego słowa!

 

niedziela, 17 marzec 2013 23:26

W dniu 4 kwietnia 2013 r. o godz. 9:00 rozpocznie się Sprawdzian Szóstoklasistów. Zbiórka uczniów o godzinie 8:30. Przypominamy o czarnym długopisie i legitymacji oraz Życzymy Powodzenia.
W dniu tym świetlica będzie czynna od godz. 8:00 do 14:00, pomimo tego uprasza się rodziców by, w miarę możliwości, samodzielnie zapewnili opiekę dzieciom, tak aby uczniowie klasy VI mieli jak największy komfort w trakcie rozwiązywania testu.

 

niedziela, 17 marzec 2013 23:22

Szymon HarbuzGratulacje dla Szymona Harbuza - ucznia klasy VI, który został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki z Elementami Przyrody.

Drogi Szymonie życzymy dalszych sukcesów w Gimnazjum!

niedziela, 17 marzec 2013 23:17

Miejska Szkoła Podstawowa nr 15 w Piekarach Śląskich serdecznie zaprasza Rodziców wraz z dziećmi z rocznika 2006 i 2007 na Dzień Otwarty, który odbędzie się 4 kwietnia 2013 r. od godz. 16:00.

W programie:

 • garść informacji przydatnych w przyszłym roku szkolnym,
 • prezentacja wybranych podręczników do klasy I,
 • cykl zajęć dla dzieci (15-minutowych) z: j. angielskiego i informatyki, zajęć muzycznych i plastycznych, zajęć świetlicowych i sportowych,
 • prezentacja bazy szkoły.
   
niedziela, 17 marzec 2013 23:15

Przypominamy - 21 marca od godz. 17:00 będą odbywały się konsultacje i zebrania rodziców z nauczycielami.

niedziela, 17 marzec 2013 23:13

W dniach 25-27 marca 2013 r. odbędą się Rekolekcje Wielkopostne, w tych dniach nie ma zajęć dydaktycznych.
Zbiórka uczniów na placu szkolnym, godzina 9:05. Spotkania rekolekcyjne będą odbywać się o godzinie 10:00.
W czasie rekolekcji nie będą wydawane obiady szkolne, natomiast świetlica będzie czynna od godz. 8:00 - 14:00.

 

poniedziałek, 04 marzec 2013 12:07

W dniu 1 marca 2013 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Chorzowie odbył się V Międzyszkolny Konkurs Recytacji w Gwarze Śląskiej „Śląska Ojczyzna Polszczyzna” dla uczniów szkół podstawowych. Celem konkursu jest popularyzacja śląskiego dziedzictwa kulturowego, kształtowanie tożsamości regionalnej i lokalnej, budzenie dumy z własnej tradycji, pielęgnacja gwary śląskiej oraz pobudzanie aktywności twórczej.

Do udziału w konkursie zostało zgłoszonych 57 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych – klasy I-III i klasy IV-VI z: Chorzowa, Zabrza, Siemianowic Śląskich, Bytomia, Tarnowskich Gór, Świętochłowic, Rybnika, Piekar Śląskich, Gliwic.

Naszą szkołę reprezentowali: uczeń klasy I – Dawid Pietrzyk, który recytował tekst pt.: „Juzaś ta szkoła!” autorstwa J. Janty-Słomiak  i uczeń klasy VI – Daniel Majowski, który wygłosił tekst pt.: „Chopy som z Marsa, a baby … szkoda godać!” tej samej autorki. Daniela dzielnie wspierały w roli żywych „rekwizytów” koleżanki z klasy – Agata Pinkawa, Kornelia Man i Aleksandra Żakowska. Nad całością przedsięwzięcia czuwała pani Krystyna Ernt.

Chłopcy wygodali :

Dawid Pietrzyk w kategorii klas I-III – I MIEJSCE

Daniel Majowski  w kategorii klas IV-VI ( po raz trzeci z rzędu !!!) nagrodę główną GRAND PRIX

Serdecznie gratulujemy Dawidowi i Danielowi!

poniedziałek, 21 styczeń 2013 13:09

Szymon HarbuzSpieszymy poinformować, że Szymon Harbuz, uczeń klasy VI zwyciężył w II etapie Regionalnego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki z elementami Przyrody. To zwycięstwo otwiera mu drogę do ostatniego III etapu Konkursu.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

poniedziałek, 21 styczeń 2013 00:00

13 stycznia 2013 r. w dniu 21 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczniowie naszej szkoły również włączyli się w akcję zbiórki pieniędzy. Dziewięciu wolontariuszy zebrało razem ok. 2085 zł. Mimo mrozu spędzili cały dzień na kwestowaniu na ulicach Piekar Śląskich i Bytomia.

Największe sumy zebrali:
Karolina Polak: 547,72 zł
Marceli Dziwis: 478,41 zł
Kornelia Man: 436 zł
Marek Dondela: 250 zł
Angelika Tyrka: 188,86 zł
Kwestowali również:
Sandra Waleska, Nikola Kossek, Oliwia Zatoń, Klaudia Kowalczyk..
Wyrazy uznania dla uczniów i ich opiekunów za podjęty wysiłek.

środa, 02 styczeń 2013 10:29

20 grudnia odbył się koncert bożonarodzeniowy połączony z kiermaszem świątecznym.  Z kawiarenki świątecznej  i kiermaszu udało nam się zebrać 850 zł. Kwota ta została wpłacona na konto Rady Rodziców i będzie przeznaczona na potrzeby uczniów i szkoły.

W tym miejscu chcę złożyć serdeczne podziękowania dla mam i babć za upieczone ciasta - dochód z ich sprzedaży przekroczył 300 zł. Dziękuję Paniom Joannie Bujak, Elżbiecie Musze, Marioli Bregule, Ewie Kuszczyk, Urszuli Feliks - ciasto oraz pomoc w sprzedaży, Jadwidze Pałeczce, Edycie Matyjaszczyk, Annie Ponikiewskiej - pomoc w sprzedaży, Bożenie Holajn, Agnieszce Mizerze, Dorocie Stasiak, Annie Foik, Renacie Bartczak, Justynie Mischke, Annie Zatoń,  Ewie Gorczak - ciasto oraz naczynia, Aleksandrze Peksa, Annie Harbuz,  Justynie Jęczek.

poniedziałek, 17 grudzień 2012 11:25

Z okazji Andrzejek po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Mini Playback Show. Do udziału w nim zgłosiło się 48 uczniów.
Dzieci na scenie wcielały się w swoich idoli. Występy trwały blisko 90 minut, a widownia nie mogła narzekać na nudę. Wspaniałe przebrania, kolorowe makijaże to  tylko niektóre z elementów występujących. Uczestnicy poświęcili bardzo dużo czasu na próby, co zaowocowało w dniu występu. Podobieństwo do "gwiazd estrady" widoczne było nie tylko w przebraniu, ale również w choreografii.
 
Nie lada problem miało jury w osobach:
p. dyrektor
p. Ania
p. Marzena
by zdecydować, kto zasłużył na wygraną.

poniedziałek, 17 grudzień 2012 11:12

29 października 2012 r. o godz. 9.00 w naszej szkole odbyło się Uroczyste Pasowanie Pierwszoklasistów na Uczniów.
W sali gimnastycznej zgromadzili się wszyscy uczniowie naszej szkoły, zaproszeni rodzice pierwszaków, dyrekcja, grono pedagogiczne oraz ksiądz proboszcz.
Na początku, prowadzący uroczystość - Daniel Majowski i Szymon Harbuz przywitali wszystkich bardzo serdecznie, a następnie zaprosili uczennice klasy V do zaprezentowania krótkiej inscenizacji o Kubusiu Puchatku, który również był pasowany na ucznia. Zaś szkolny zespół taneczny "Lemurki" wykonał specjalnie przygotowany na tą uroczystość taniec. Z kolei szóstoklasiści wykonali utwór muzyczny na instrumentach perkusyjnych.

niedziela, 02 grudzień 2012 00:19

Ośmioro uczniów kl. VI - K. Polak, A. Żakowska, A. Pinkawa, D. Majowski, Sz. Harbuz, K. Jęczek, K. Man, R. Płaszczymąka wzięło udział w III edycji konkursu z okazji Międzynarodowego Tygodnia Pisania Listów ( 9 - 15 IX ) "Sportowy Idol" organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piekarach Śląskich - Filie nr 5, 6, 7.
Wśród finalistów znaleźli się:
A. Pinkawa - I miejsce
K. Polak - III miejsce
R. Płaszczymąka - wyróżnienie.
 

niedziela, 02 grudzień 2012 00:18

18 XI D. Majowski ( kl. VI ) i D. Pietrzyk ( kl. I ) byli gośćmi uroczystej gali VII Festiwalu Gwary Śląskiej organizowanego przez GOK w Wielowsi pod patronatem Senator RP Marii Pańczyk - Poździej. Chłopcy zajęli w konkursie - D. Pietrzyk - I miejsce w kategorii klas I - III, D. Majowski - III miejsce w kategorii klas IV - VI.

niedziela, 02 grudzień 2012 00:09

27 listopada D. Gwizdak i P. Ernt ( kl. V ) rywalizowali z uczniami piekarskich podstawówek w konkursie gawędziarskim "Dawno... dawno temu" w ramach sceny Młodego Aktora DDK w Brzezinach Śląskich. D. Gwizdak za prezentację baśni H. Ch. Andersena "Nowe szaty cesarza" zdobył tytuł laureata i I miejsce, a P. Ernt za baśń braci Grimm "Czerwony Kapturek" zdobył wyróżnienie. Chłopcy zasłużyli brawurowymi występami na oklaski jury i zgromadzonej publiczności.


Kliknij i przeczytaj - PIEKARSKA EDUKACJA dodatek specjalny.

Piekarska oświata zmienia się na lepsze – władze miasta i szkoły dokładają wszelkich starań, byśmy mieli czym pochwalić się w regionie oraz by oferta edukacyjna przyciągała uwagę uczniów, zachęcając do rekrutacji.