Koło Przyjaciół Biblioteki skupia uczniów  zainteresowanych książką i czytaniem, pracą biblioteki, chętnie uczestniczących w jej przedsięwzięciach i projektach. W roku szkolnym 2015/2016 członkowie Koła przygotują następujące inscenizacje:
•    z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia (listopad),
•    z okazji pasowania uczniów klas I na czytelników (marzec),
•    bajkę z okazji Dnia Babci i Dziadka,
•    bajkę z okazji Dnia Mamy.

   W ubiegłych latach Koło Przyjaciół Biblioteki wystawiło przedstawienia dla dzieci: „Czerwonego Kapturka”, „Kopciuszka”, „Jasia i Małgosię”, „Śpiącą królewnę”, „Królewnę Śnieżkę”. W tym roku szkolnym znów sięgniemy do klasyki baśni europejskiej, bo ta cieszy się największą popularnością zarówno wśród młodych aktorów, jak i publiczność.
   Praca w Kole uczy dzieci systematyczności, obowiązkowości, rozwija zainteresowania, rozbudza twórczą aktywność dziecka, wzmacnia poczucie własnej wartości. Dzięki występom przed szerszą publicznością uczniowie działający w KPB promują szkołę i bibliotekę w środowisku szkolnym oraz lokalnym.

Zajęcia Koła Przyjaciół Biblioteki odbywają się w poniedziałki o godzinie 12.45.
 


Kliknij i przeczytaj - PIEKARSKA EDUKACJA dodatek specjalny.

Piekarska oświata zmienia się na lepsze – władze miasta i szkoły dokładają wszelkich starań, byśmy mieli czym pochwalić się w regionie oraz by oferta edukacyjna przyciągała uwagę uczniów, zachęcając do rekrutacji.

 


 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Miejska Szkoła Posdtawowa nr 15 w Piekarach Śląskich