Godziny pracy biblioteki

Poniedziałek: 09:00 - 11:25, 12:25 - 12:40
Wtorek: 08:00 - 12:15
Środa: 09:00 - 12:20; 13:20 - 13:50
Czwartek: 09:45 - 11:25, 12:25 - 12:40
Piątek: 09:45 - 11:25; 13:40 - 14:15

Czytelnia czynna jest w godzinach pracy biblioteki.   

Miło nam poinformować, że Noemi z klasy V a i Dawid z klasy VI zostali laureatami konkursu plastycznego "Zakładka do dobrego świata" zorganizowanego przez MDK nr 2 w Piekarach Śląskich, Miejską Bibliotekę Publiczną im. T. Heneczka, Stowarzyszenie Aktywności Przeróżnych niemarudni.pl. Gratulujemy!

16 listopada 2018 r.w bibliotece szkolnej odbył się konkurs znajomości książki pt. "Mikołajek". Uczestniczyli w nim uczniowie klas czwartych.

W klasie IV a I miejsce zajęli: Wiktoria Stopnicka i Patryk Płocica, II - Patrycja Bacia, III: Zuzanna Prusek, Wojciech Muszalik i Amelia Tórz.

W klasie IV b I miejsce zdobyła Daria Marczewska, II: Julia Gorczak i Jagoda Królik, III: Karolina Truchan i Weronika Łapczyńska, IV - Zuzanna Jede. Gratulujemy!

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie plastycznym "Moja ulubiona postać z bajki" ogłoszonym przez bibliotekę szkolną.

W tym tygodniu nastąpiło wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów laureatom konkursu. Gratulujemy!
W październiku uczniowie klasy V a wzięli udział w warsztatach związanych z edukacją globalną.
Celem zajęć było zwrócenie uwagi na problemy globalne i lokalne oraz ich współzależności - zachęcenie do krytycznej refleksji dotyczącej naszych nawyków w wybranych tematach:
- problemu smogu oraz obecności nadmiernej ilości plastiku w naszym życiu,
- zachęcenie do podjęcia działania i zmiany nawyków - w kontekście własnego życia, naszego najbliższego otoczenia oraz świata,
- zachęcenie do zdobywania i przekazywania dalej wiedzy na temat smogu i nadmiernej ilości plastiku w kontekście zmian klimatycznych oraz dbania o nasze najbliższe środowisko.
Wiedza zdobyta podczas warsztatów wykorzystana została na lekcji wychowawczej zorganizowanej w klasie VI.
Efektem warsztatów i zajęć dla uczniów są zakładki tematycznie związane z edukacją globalną. Wszystkie prace wezmą udział w konkursie ogłoszonym przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich, Miejską Bibliotekę Publiczną im. T. Heneczka, Stowarzyszenie Aktywności Przeróżnych niemarudni.pl.

W październiku 2018 r. Kubuś Puchatek skończył 92 lata. Z tej okazji w bibliotece szkolnej zorganizowano imprezę czytelniczą, w której udział wzięli uczniowie klas pierwszych. Były piosenki, zagadki, wspólne zabawy i urodzinowy tort! Wszyscy dobrze się bawili.


Kliknij i przeczytaj - PIEKARSKA EDUKACJA dodatek specjalny.

Piekarska oświata zmienia się na lepsze – władze miasta i szkoły dokładają wszelkich starań, byśmy mieli czym pochwalić się w regionie oraz by oferta edukacyjna przyciągała uwagę uczniów, zachęcając do rekrutacji.

 


 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Miejska Szkoła Posdtawowa nr 15 w Piekarach Śląskich