Instrukcja likwidacji szkód NNW

DzisiajDzisiaj88
WczorajWczoraj413
W tym tygodniuW tym tygodniu2735
W tym miesiącuW tym miesiącu11145
Odwiedziło nasOdwiedziło nas357448

Logowanie

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka jest obchodzony 20 listopada, w rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka i jest okazją, aby uświadamiać i przypominać o tym, że najmłodsi mają swoje prawa i należy je respektować.  Zgodnie z Konwencją dziecko ma prawa cywilne, socjalne, kulturalne oraz polityczne. Janusz Korczak napisał: „Dziecko ma prawo do korzystania ze swoich praw, niezależnie od rasy, koloru, płci, języka, narodowości, wyznania lub pochodzenia społecznego”.

 

W ramach obchodów tego dnia uczniowie  klas I - III uczestniczyli w  zajęciach, podczas których obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą prawom dzieci oraz rozmawiali na temat swoich obowiązków. Uczniowie wszystkich klas zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym ,,Prawa dziecka oczami dzieci". Wystawa prac znajduje się na parterze szkoły, a ogłoszenie wyników nastąpi wkrótce. Autorom prac dziękujemy za zaangażowanie!
 

 GALERIA


Kliknij i przeczytaj - PIEKARSKA EDUKACJA dodatek specjalny.

Piekarska oświata zmienia się na lepsze – władze miasta i szkoły dokładają wszelkich starań, byśmy mieli czym pochwalić się w regionie oraz by oferta edukacyjna przyciągała uwagę uczniów, zachęcając do rekrutacji.