Instrukcja likwidacji szkód NNW

DzisiajDzisiaj96
WczorajWczoraj413
W tym tygodniuW tym tygodniu2743
W tym miesiącuW tym miesiącu11153
Odwiedziło nasOdwiedziło nas357456

Logowanie

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 28 września w naszej szkole odbył się apel okolicznościowy, podczas którego nastąpiło uroczyste nadanie imienia a następnie zasadzenie w szkolnym ogrodzie Dębu Niepodległości. Zaproszeni goście – Jadwiga Łysik Prezes Zarządu MED - ORZEŁ, Łukasz Ściebiorowski radny, przewodniczący Komisji Edukacji Kultury i Sportu w Piekarach Śląskich, radny Tadeusz Wieczorek oraz cała społeczność Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 15 byli świadkami nadania drzewku imienia Teodor. 

Piekarzanie to piękne imię powinni kojarzyć z postacią wielce zasłużonego dla Polski i Górnego Śląska drukarza – Teodora Heneczka, który jako pierwszy w XIX w. wydawał na niemieckim wówczas Śląsku teksty w języku polskim. Uroczystości towarzyszyła pożyteczna akcja społeczna polegająca na zebraniu jak największej ilości żołędzi dla zwierząt zamieszkujących Lasy Państwowe Nadleśnictwa Świerklaniec. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie!

GALERIA 


Kliknij i przeczytaj - PIEKARSKA EDUKACJA dodatek specjalny.

Piekarska oświata zmienia się na lepsze – władze miasta i szkoły dokładają wszelkich starań, byśmy mieli czym pochwalić się w regionie oraz by oferta edukacyjna przyciągała uwagę uczniów, zachęcając do rekrutacji.