Instrukcja likwidacji szkód NNW

DzisiajDzisiaj80
WczorajWczoraj121
W tym tygodniuW tym tygodniu201
W tym miesiącuW tym miesiącu3743
Odwiedziło nasOdwiedziło nas453547

Logowanie

Zadaniem uczestników było wykonanie SZOPKI  BOŻONARODZENIOWEJ   

za pomocą  elementów figur geometrycznych płaskich i przestrzennych.
Laureatami  konkursu zostali:
w kategorii klas I – III
Mateusz Pytlik uczeń klasy I z MSP 14
oraz
w kategorii klas IV - VIII
Szymon Szydłowski  uczeń klasy VI z MSP 15
GRATULUJEMY!!!

Płatność należy przekazywać na rachunek bankowy:

96 1020 2313 0000 3902 0556 2030

tytułem: żywienie miesiąc/rok imię i nazwisko ucznia


Koszt posiłku wynosi 3,00 zł.
Opłaty przyjmowane są do 15 dnia każdego miesiąca.

Ilość dni żywieniowych w poszczególnych miesiącach:

styczeń: 9 dni x 3,00zl = 27,00zł
luty: 17 dni x 3,00zł = 51,00zł
marzec: 22 dni x 3,00zł = 66,00zł
 

„SZOPKA BOŻONARODZENIOWA - KULTYWOWANIE TRADYCJI W POŁĄCZENIU Z NAUKAMI ŚCISŁYMI”Organizatorem konkursu jest MSP 15 w Piekarach Śląskich. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy przestrzennej –SZOPKI  BOŻONARODZENIOWEJ. W projektowaniu należy wykorzystać figury matematyczne jako elementy tworzące całość. Wykonaną SZOPKĘ  należy dostarczyć do 09.01.2020r. na adres: MSP 15 w Piekarach Śląskich, ul. Kotuchy 40.
Komisja konkursowa oceni prace w dwóch kategoriach:
•    Klasy I  -   III
•    Klasy IV  -  VIII
W każdej zostaną przyznane nagrody.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 10.01.2020r.
Nagrody zostaną rozwiezione do szkół.

Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie i zapoznania się z regulaminem.

MSP 15 w Piekarach Śląskich, tel. 32 2899449, 667992262

REGULAMIN 

ZGODA

6 listopada 2019 r. uczniowie klasy VIII udali się na wycieczkę do Oświęcimia. Celem wyjazdu było zwiedzanie muzeum Auschwitz-Birkenau byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Jest to jedyny obóz koncentracyjny znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.


Gdy weszliśmy na teren muzeum przed nami ukazał się słynny napis: „Arbeit macht frei” czyli: „Praca czyni wolnym” - sarkastyczny tekst umieszczony przez Niemców. Po przejściu przez bramę udaliśmy się do  budynków, w których można było zobaczyć i uświadomić sobie, co tak naprawdę działo się w Auschwitz. To była realistyczna i poruszająca lekcja historii. Puste cele, krematoria, fotografie na ścianach czy bloki z osobistymi rzeczami więźniów to tylko część przerażającego obrazu obozu.


W trakcie zwiedzania spotykaliśmy ludzi różnej narodowości oraz w zróżnicowanym przedziale wiekowym. Oznacza to, że miejsce to jest obiektem zainteresowania ludzi na całym świecie. Nie dziwi to wcale, gdyż każdy chce znaleźć przyczyny rodzenia się nienawiści i pogardy, a także na własne oczy zobaczyć miejsce, które stało się synonimem Shoah, masowego mordu i upadku cywilizacyjnego.

Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza wszystkie przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej, trwającej do końca roku szkolnego 2019/2020 akcji edukacyjnej pn. "Dzieci uczą rodziców". Celem akcji wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji "Dzieci uczą rodziców". 
 
W ramach akcji wszystkie zgłoszone placówki każdego miesiąca będą otrzymywać drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji na tematy związane z bezpieczeństwem (w szkole/przedszkolu, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w internecie), ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia czy astronomią. Każda lekcja będzie się składać z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wykorzystując otrzymane materiały i wiedzę własną wprowadzą dzieci w tematykę zajęć. Zaś w drugiej dzieci będą miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy rebus. Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji "Dzieci uczą rodziców".
 
Udział w akcji jest darmowy. W trakcie trwania całej akcji przewidziano konkursy z nagrodami dla dzieci i uczestniczących placówek. Zapraszamy do udziału!
 
Regulamin akcji dostępny na platformie zgłoszeniowej: www.edu.crl.org.pl

#DzieciUcząRodziców

W dniu 18 października 2019 r. odbył się VI Konkurs ,,Potyczki z ortografią", który został zorganizowany dla uczniów piekarskich szkół podstawowych w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. W tym roku obchodom przyświecało hasło ,,Nauczyciel bliżej ucznia z dysleksją".  Do naszej szkoły przybyli przedstawiciele ZSP nr 1, MSP nr 1, MSP nr 2, MSP nr 9, MSP nr 11. Oto wyniki konkursu:
I miejsce - Jakub Froch MSP nr 2,
II miejsce - Julia Kulisz ZSP nr 1,
III miejsce - Agata Ratajczyk ZSP nr 1.
Laureatom serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w ortograficznych zmaganiach, życzymy wielu sukcesów w nauce i satysfakcji z osiąganych postępów. Podziękowania składamy również nauczycielom przygotowującym uczniów oraz komisji konkursowej w składzie: Pani Joanna Poloczek - MBP w Piekarach Śląskich, mgr Ewelina Klasek - MSP nr 14, mgr Karina Wnorowska - MSP nr 15.
Mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku podczas VII edycji ,,Potyczek z ortografią"
Organizatorki - mgr Anita Świt, mgr Joanna Janta - Słomiak

W związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej, zwracamy się z prośbą do naszych uczniów o rezygnację z zakupu upominków dla nauczycieli. Prosimy o przekazanie, zaoszczędzonych w ten sposób, pieniędzy na zbiórkę dla Mateusza z klasy I.

Zbiórka odbędzie się 11 października podczas apelu z okazji Dnia Nauczyciela. Jednocześnie zwracamy się z prośbą do całej społeczności szkolnej o wsparcie naszej inicjatywy i wzięcie udziału w tym przedsięwzięciu.

Z wielką przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić uczniów piekarskich szkół podstawowych  - kl. VII i VIII do wzięcia udziału w VI Konkursie dla Uczniów z Dysleksją ,,Potyczki z ortografią”. Konkurs jest organizowany przez Miejską Szkołę Podstawową  nr 15 w Piekarach Śląskich w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji, które w tym roku odbędą się pod hasłem ,,Nauczyciel bliżej uczniów z dysleksją”.
Licząc na udział uczniów w Konkursie prosimy o zgłaszanie ich uczestnictwa do dnia 11 października 2019r. wysyłając zgłoszenie na adres e - mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   lub  telefonicznie pod numerem 032 289 94 49.
Konkurs zaplanowany jest na dzień 18 października 2019r. o godzinie 9.00.

REGULAMIN 

11 października uczniowie, nauczyciele oraz pozostali pracownicy naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ.
Uroczystość przygotował Samorząd Szkolny z klasą III oraz VIII.

 GALERIA

2 października uczniowie klas: Va i VI udali się na wycieczkę do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach. Palmiarnia mieści się na terenie parku im. Fryderyka Chopina. Jest  podzielona na pięć pawilonów tematycznych. Uczniowie w trakcie zwiedzania mieli okazję obejrzeć wiele gatunków roślin egzotycznych, użytkowych i sukulentów. Oprócz zdumiewającej roślinności, zobaczyli również akwaria ze wspaniałymi rybami i teraria z żółwiami i płaszczkami. Po obejrzeniu palmiarni, odbyli krótki spacer po rynku w Gliwicach. Z wycieczki wszyscy wrócili w doskonałym humorze.

GALERIA 

W ubiegłym tygodniu odbyła się impreza integracyjna z okazji Dnia Chłopaka. Była to pierwsza impreza w poszerzonym składzie. W trakcie spotkania chłopcy brali udział w licznych konkursach.
 
Panowie musieli wykazać się umiejętnością rozpoznawania akcesoriów służących do pielęgnacji kobiecej urody, umiejętnością wykonania manicure, a także odgrywania ról i tańca. Wszyscy chłopcy doskonale poradzili sobie z zadaniami. Na zakończenie, Panowie otrzymali dyplomy ,, Super Chłopaka".


Kliknij i przeczytaj - PIEKARSKA EDUKACJA dodatek specjalny.

Piekarska oświata zmienia się na lepsze – władze miasta i szkoły dokładają wszelkich starań, byśmy mieli czym pochwalić się w regionie oraz by oferta edukacyjna przyciągała uwagę uczniów, zachęcając do rekrutacji.