Instrukcja likwidacji szkód NNW

DzisiajDzisiaj2
WczorajWczoraj179
W tym tygodniuW tym tygodniu2
W tym miesiącuW tym miesiącu4474
Odwiedziło nasOdwiedziło nas221191

Logowanie

 Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. W naszej szkole 14 listopada 2017r. w zamian tradycyjnego apelu odbył się przegląd pieśni patriotycznych. Rozpoczął się od odśpiewania hymnu narodowego przez wszystkich uczniów i nauczycieli, następnie każda z klas zaprezentowała przygotowaną pieśń. Mogliśmy posłuchać między innymi: "Wojenko, wojenko", "Szara piechota", "Rota". Dziękujemy wszystkim za przygotowanie i przybliżenie pieśni, które każdy Polak powinien znać.

PRZEJDŹ DO GALERII

 

W poniedziałek 13 listopada w pierwszej klasie odbyła się bardzo ważna uroczystość: "Pasowanie na ucznia ". Zostali na nią zaproszeni rodzice oraz babcie naszych uczniów. Dzieci były bardzo przejęte. Nie wiedziały przecież co ich czeka. A działo się dużo. Zostały poddane kilku próbom: mądrości, uśmiechu, sprawności i rozróżniania kolorów. Po zaliczeniu prób, Pani Dyrektor uroczyście pasowała wszystkich na uczniów naszej szkoły. Na koniec był słodki poczęstunek i małe upominki. Dzieci dostały kolorowe dyplomy upamiętniające ten ważny w ich życiu dzień.

PRZEJDŹ DO GALERII

W dniu 31.10.2017 r. świętowaliśmy szkolne Halloween. Z tej okazji
p. Magdalena Gręda i p. Marta Labus-Szot zorganizowały bal halloweenowy dla całej szkoły. Na początku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów na prace plastyczne, dekoracje dyni oraz najciekawsze przebranie. Później rozpoczęliśmy część, na którą wszyscy czekali czyli halloweenowe konkursy, gdzie nie brakowało śmiechu i dobrej
zabawy :) Mumia, przenoszenie popcornu, taniec z miotłą, jedzenie jabłka, taniec
z balonem a do tego dobra muzyka. 

Przejdź do galerii 

Przejdź do galerii filmów

15 listopada na godzinę 1700 zapraszamy rodziców na konsultacje z nauczycielami.

Uwaga!! Uwaga!!
Bardzo ważna sprawa !!

Zachęcamy aby przyłączyć się do zbiórki  prezentów mikołajkowych dla
47 dzieci z Domu Dziecka w Bytomiu (art.szkolne, słodycze i kosmetyki). Zostały tylko 2 dni do zakończenia akcji. Dary prosimy przynosić do sali nr 23 (j.angielski). Liczymy na Was...:-)

W dniu 16 października serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli na dzień otwarty do Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Zabrzu.

Podczas tego dnia nasi eksperci będą udzielać porad w szczególności z zakresu uprawnień emerytalnych dla nauczycieli.
Będzie można uzyskać również informacje na temat zasad przyznawania emerytury oraz świadczenia kompensacyjnego, wpływ na ich wysokość oraz jakie dokumenty należy złożyć wraz z wnioskiem o świadczenie emerytalne i kompensacyjne.

Serdecznie zapraszamy do uzyskania porad w naszym Oddziale ZUS w Zabrzu, przy ul. Szczęść Boże 18 od godz. 8.00 do 18.00.

 pcqW dniu 5 października 2017r. odbył się IV Konkurs ,,Potyczki z ortografią", który został zorganizowany dla uczniów piekarskich szkół podstawowych w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. W tym roku obchodom przyświecało hasło ,,Uczeń z dysleksją też czyta książki", dlatego uczniowie kl. VII przygotowali prezentację swoich ulubionych pozycji książkowych. Do naszej szkoły przybyli przedstawiciele MSP nr 1, MSP nr 5, MSP nr 9 i MSP nr 11. Oto wyniki konkursu:
I miejsce - Weronika Kiczmachowska MSP nr 5,
II miejsce - Krzysztof Siedlarek MSP nr 5,
III miejsce - Weronika Dziadura MSP nr 9.
Laureatom serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w ortograficznych zmaganiach, życzymy wielu sukcesów w nauce i satysfakcji z osiąganych postępów. Podziękowania składamy również nauczycielom przygotowującym uczniów oraz komisji konkursowej w składzie: Pani Joanna Poloczek - MBP w Piekarach Śląskich, mgr Ewelina Klasek - MSP nr 14, mgr Karina Wnorowska - MSP nr 15.
Mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku podczas V edycji ,,Potyczek z ortografią"
Organizatorki - mgr Anita Świt, mgr Joanna Janta - Słomiak

pcq pcq pcq

Więcej zdjęć

Od 11 września, tj poniedziałek będą wydawane posiłki  (obiady) w szkole. Koszt 3zł/dzień. Zapisy do 5 września w sekretariacie szkoły, nr tel. 32 289 94 49.
 

W dniu 5 października 2017r. st. sierż. Aleksandra Zydyk i st. sierż. Łukasz Świerkowski z KM Policji w Piekarach Śl. przeprowadzili na terenie naszej szkoły prelekcję dla uczniów klas IV - VII. Podczas spotkania poruszono tematykę dotyczącą odpowiedzialności karnej nieletnich w przypadku przemocy rówieśniczej, cyberprzemocy, a także niebezpieczeństw związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych.
Funkcjonariusze uświadomili uczniów w zakresie odpowiedzialności karnej nieletnich wobec prawa, konsekwencji czynów karalnych oraz czynów świadczących o demoralizacji. Omówione zostały konsekwencje zachowań w przypadku: agresji wobec rówieśników, spożywania alkoholu, palenia papierosów i e-papierosów. Zwrócono szczególną uwagę na aktualne przepisy, zgodnie z którymi osoby poniżej 18 lat nie mogą kupić w sklepie już nie tylko tradycyjnych wyrobów tytoniowych, ale także e - papierosów.
Wprowadzono również zakaz ich używania w miejscach, gdzie palenie jest zabronione, np. na przystankach, w placówkach oświatowych, obiektach sportowo - rekreacyjnych. Poruszono również zagadnienia związane z  odpowiedzialnością karną za wymuszenia i rozboje, niszczenie mienia. Wspomniano także o rozważnym zamieszczaniu wszelkich informacji, czy zdjęć na portalach internetowych.
Funkcjonariuszom dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia i przeprowadzenie pogadanki, która z pewnością podniosła świadomość prawną uczniów oraz wzbogaciła ich wiedzę na temat sposobów przeciwdziałania różnym zagrożeniom.

Sypendium przeznaczone jest dla uczniów, których kryterium dochodowe w rodzinie nie przekracza  514 zł na osobę.

Wnioski można składać w terminie do 08 września 2017r.

W przypadku rodzin składających wnioski na więcej niż jedno dziecko należy złożyć wnioski dla wszystkich dzieci w tym samym terminie.
Do wniosku winny być dołączone dokumenty potwierdzające wysokość dochodów członków rodziny ucznia oraz inne zaświadczenia, których potrzeba wynika z treści wniosku.
Dochody winny być wykazane za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku, czyli:
- jeżeli wniosek jest składany w terminie wrześniowym, to zarobki muszą być wykazane za miesiąc sierpień.

Świadczenie wychowawcze „500 +” nie będzie wliczane do dochodu rodziny przy ustalaniu prawa do stypendiów szkolnych.

POBIERZ WNIOSEK
 

Z wielką przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić uczniów piekarskich szkół podstawowych  - kl. VI i VII do wzięcia udziału w IV Konkursie dla Uczniów z Dysleksją ,,Potyczki z ortografią". Konkurs jest organizowany przez naszą szkołę w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. W tym roku zostały one zaplanowane przez Polskie Towarzystwo Dysleksji  w terminie 2.10 - 8.10.2017r. pod hasłem ,,Uczeń z dysleksją też czyta książki".

 

Konkurs zaplanowany jest na dzień 5 października 2017r. o godzinie 9.00. Dla zwycięzców przewidujemy nagrody.

 Regulamin konkursu

1.    Klasa I "Żyjemy w Bożym świecie" Podręcznik do nauki religii (plus e-book na płycie CD) , Wydawnictwo JEDNOŚĆ
2.    Klasa II "Idziemy do Jezusa" Podręcznik do nauki religii z płytą CD, , Wydawnictwo JEDNOŚĆ
3.    Klasa III „Jezus jest z nami”  Podręcznik i zeszyt ćwiczeń z płytą CD, Wydawnictwo JEDNOŚĆ
4.    Klasa IV "Miejsca pełne BOGActw" Podręcznik do nauki religii i zeszyt ćwiczeń, Wydawnictwo JEDNOŚĆ
5.    Klasa V "Spotkania uBOGAcające" Podręcznik do nauki religii i zeszyt ćwiczeń, Wydawnictwo JEDNOŚĆ
6.    Klasa VI "Tajemnice BOGAtego życia" Podręcznik do nauki religii i zeszyt ćwiczeń, Wydawnictwo JEDNOŚĆ        
7.    Klasa VII  "Błogosławieni, którzy szukają Jezusa" Podręcznik do nauki religii , Wydawnictwo JEDNOŚĆ

POZOSTAŁE PODRĘCZNIKI I ĆWICZENIA ZOSTANĄ UCZNIOM BEZPŁATNIE UŻYCZONE LUB ZAKUPIONE ZE ŚRODKÓW RZĄDOWYCH.
        

 

Po omówieniu I części lektury "Dzieci z Bullerbyn" postanowiliśmy się udać w plastyczną podróż. Narysowaliśmy zagrody, w których mieszkali, a przede wszystkim przeżywali różne przygody bohaterowie lektury. Niebawem następna część...

Kończymy nasze półkolonijne harce. Dziś  bawiliśmy się w Laserhouse oraz trenowaliśmy  podstawy boksu na zajęciach w Centrum Fitness Fabryka Formy -dziękujemy trenerowi Sylwestrowi i Erykowi za super zabawę.

 

Zobacz więcej zdjęc w naszej galerii...

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w poniedziałek 4 września o godzinie 9:00 na sali gimnastycznej. Zapraszamy!

Informacja dla rodziców dzieci rozpoczynających naukę w klasie I:
Wszystkie sprawy organizacyjne zostaną przekazane i omówione 4 września po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego.
 

Dziś wycieczka autokarowa do parku w Wilkowicach. Rozpoczęliśmy od zwiedzania mini zoo,gdzie oglądaliśmy między innymi: wielbłądy, kangury,kucyki i śliczne koziołki. Następnie szaleństwo w parku linowym,  na placu zabaw, siłowni i trampolinach. Chętne osoby chodziły po ścieżce bosych stóp,grały w siatkówkę lub poprostu odpoczywały. Czas umiliło nam również ognisko i pyszne kiełbaski z bułeczkami.


Kliknij i przeczytaj - PIEKARSKA EDUKACJA dodatek specjalny.

Piekarska oświata zmienia się na lepsze – władze miasta i szkoły dokładają wszelkich starań, byśmy mieli czym pochwalić się w regionie oraz by oferta edukacyjna przyciągała uwagę uczniów, zachęcając do rekrutacji.