Instrukcja likwidacji szkód NNW

DzisiajDzisiaj148
WczorajWczoraj167
W tym tygodniuW tym tygodniu881
W tym miesiącuW tym miesiącu1010
Odwiedziło nasOdwiedziło nas432056

Logowanie

6 listopada 2019 r. uczniowie klasy VIII udali się na wycieczkę do Oświęcimia. Celem wyjazdu było zwiedzanie muzeum Auschwitz-Birkenau byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Jest to jedyny obóz koncentracyjny znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.


Gdy weszliśmy na teren muzeum przed nami ukazał się słynny napis: „Arbeit macht frei” czyli: „Praca czyni wolnym” - sarkastyczny tekst umieszczony przez Niemców. Po przejściu przez bramę udaliśmy się do  budynków, w których można było zobaczyć i uświadomić sobie, co tak naprawdę działo się w Auschwitz. To była realistyczna i poruszająca lekcja historii. Puste cele, krematoria, fotografie na ścianach czy bloki z osobistymi rzeczami więźniów to tylko część przerażającego obrazu obozu.


W trakcie zwiedzania spotykaliśmy ludzi różnej narodowości oraz w zróżnicowanym przedziale wiekowym. Oznacza to, że miejsce to jest obiektem zainteresowania ludzi na całym świecie. Nie dziwi to wcale, gdyż każdy chce znaleźć przyczyny rodzenia się nienawiści i pogardy, a także na własne oczy zobaczyć miejsce, które stało się synonimem Shoah, masowego mordu i upadku cywilizacyjnego.

Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza wszystkie przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej, trwającej do końca roku szkolnego 2019/2020 akcji edukacyjnej pn. "Dzieci uczą rodziców". Celem akcji wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji "Dzieci uczą rodziców". 
 
W ramach akcji wszystkie zgłoszone placówki każdego miesiąca będą otrzymywać drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji na tematy związane z bezpieczeństwem (w szkole/przedszkolu, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w internecie), ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia czy astronomią. Każda lekcja będzie się składać z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wykorzystując otrzymane materiały i wiedzę własną wprowadzą dzieci w tematykę zajęć. Zaś w drugiej dzieci będą miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy rebus. Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji "Dzieci uczą rodziców".
 
Udział w akcji jest darmowy. W trakcie trwania całej akcji przewidziano konkursy z nagrodami dla dzieci i uczestniczących placówek. Zapraszamy do udziału!
 
Regulamin akcji dostępny na platformie zgłoszeniowej: www.edu.crl.org.pl

#DzieciUcząRodziców

W dniu 18 października 2019 r. odbył się VI Konkurs ,,Potyczki z ortografią", który został zorganizowany dla uczniów piekarskich szkół podstawowych w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. W tym roku obchodom przyświecało hasło ,,Nauczyciel bliżej ucznia z dysleksją".  Do naszej szkoły przybyli przedstawiciele ZSP nr 1, MSP nr 1, MSP nr 2, MSP nr 9, MSP nr 11. Oto wyniki konkursu:
I miejsce - Jakub Froch MSP nr 2,
II miejsce - Julia Kulisz ZSP nr 1,
III miejsce - Agata Ratajczyk ZSP nr 1.
Laureatom serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w ortograficznych zmaganiach, życzymy wielu sukcesów w nauce i satysfakcji z osiąganych postępów. Podziękowania składamy również nauczycielom przygotowującym uczniów oraz komisji konkursowej w składzie: Pani Joanna Poloczek - MBP w Piekarach Śląskich, mgr Ewelina Klasek - MSP nr 14, mgr Karina Wnorowska - MSP nr 15.
Mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku podczas VII edycji ,,Potyczek z ortografią"
Organizatorki - mgr Anita Świt, mgr Joanna Janta - Słomiak

11 października uczniowie, nauczyciele oraz pozostali pracownicy naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ.
Uroczystość przygotował Samorząd Szkolny z klasą III oraz VIII.

 GALERIA

2 października uczniowie klas: Va i VI udali się na wycieczkę do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach. Palmiarnia mieści się na terenie parku im. Fryderyka Chopina. Jest  podzielona na pięć pawilonów tematycznych. Uczniowie w trakcie zwiedzania mieli okazję obejrzeć wiele gatunków roślin egzotycznych, użytkowych i sukulentów. Oprócz zdumiewającej roślinności, zobaczyli również akwaria ze wspaniałymi rybami i teraria z żółwiami i płaszczkami. Po obejrzeniu palmiarni, odbyli krótki spacer po rynku w Gliwicach. Z wycieczki wszyscy wrócili w doskonałym humorze.

GALERIA 

W ubiegłym tygodniu odbyła się impreza integracyjna z okazji Dnia Chłopaka. Była to pierwsza impreza w poszerzonym składzie. W trakcie spotkania chłopcy brali udział w licznych konkursach.
 
Panowie musieli wykazać się umiejętnością rozpoznawania akcesoriów służących do pielęgnacji kobiecej urody, umiejętnością wykonania manicure, a także odgrywania ról i tańca. Wszyscy chłopcy doskonale poradzili sobie z zadaniami. Na zakończenie, Panowie otrzymali dyplomy ,, Super Chłopaka".

W związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej, zwracamy się z prośbą do naszych uczniów o rezygnację z zakupu upominków dla nauczycieli. Prosimy o przekazanie, zaoszczędzonych w ten sposób, pieniędzy na zbiórkę dla Mateusza z klasy I.

Zbiórka odbędzie się 11 października podczas apelu z okazji Dnia Nauczyciela. Jednocześnie zwracamy się z prośbą do całej społeczności szkolnej o wsparcie naszej inicjatywy i wzięcie udziału w tym przedsięwzięciu.

W piątek 07.06 klasy druga i siódma z wychowawcami były w schronisku "Psia Chata w Chorzowie . W imieniu Samorządu Szkolnego uczniowie przynieśli dla zwierząt mnóstwo darów.  Były tam koce, karma, zabawki i mnóstwo potrzebnych rzeczy. Młodzież i dzieci przy okazji wyprowadziły kilka psów na spacer . Samorząd Szkolny chciał bardzo serdecznie podziękować rodzicom i uczniom Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 15 za te szczodre prezenty.

 GALERIA

 
 

Z wielką przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić uczniów piekarskich szkół podstawowych  - kl. VII i VIII do wzięcia udziału w VI Konkursie dla Uczniów z Dysleksją ,,Potyczki z ortografią”. Konkurs jest organizowany przez Miejską Szkołę Podstawową  nr 15 w Piekarach Śląskich w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji, które w tym roku odbędą się pod hasłem ,,Nauczyciel bliżej uczniów z dysleksją”.
Licząc na udział uczniów w Konkursie prosimy o zgłaszanie ich uczestnictwa do dnia 11 października 2019r. wysyłając zgłoszenie na adres e - mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   lub  telefonicznie pod numerem 032 289 94 49.
Konkurs zaplanowany jest na dzień 18 października 2019r. o godzinie 9.00.

REGULAMIN 

W piątek 7 czerwca odbył się w naszej szkole egzamin na kartę rowerową. Egzamin składał się z dwóch części teoretycznej i praktycznej. Do egzaminu przystąpiły 32 osoby. Ogółem zdało 16 uczniów. Gratulujemy i życzymy szerokiej drogi....

Znamy wyniki Piekarskiego Konkursu Matematycznego!


W tym roku szkolnym nasz uczeń BARTOSZ SYCHOWICZ stanął na podjum zdobywając III miejsce wśród uczniów klas VIII z piekarskich podstawówek.

Bartkowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Egzamin  odbędzie się w piątek 7 czerwca wg poniższego harmonogramu-
egzamin teoretyczny piątek 7 czerwca  w sali komputerowej, należy mieć ze sobą długopis
godz. 8.00- klasa IV b, Vb
godz. 8.55- klasa IV a, Va, 
 
Ogłoszenie wyników egzaminu teoretycznego w sali komputerowej o godz. 9.50,
Część praktyczna o godz. 11.00 na boisku szkolnym. Do części praktycznej podchodzą uczniowie, którzy uzyskają pozytywny wynik testu.
 
Wszyscy zdający przychodzą w tym dniu ze sprawnym rowerem, w sportowym stroju, należy mieć ze sobą plecaki z książkami ponieważ uczniowie zwolnieni są z zajęć tylko na czas trwania egzaminu.
Życzę powodzenia, J. Szeja


Kliknij i przeczytaj - PIEKARSKA EDUKACJA dodatek specjalny.

Piekarska oświata zmienia się na lepsze – władze miasta i szkoły dokładają wszelkich starań, byśmy mieli czym pochwalić się w regionie oraz by oferta edukacyjna przyciągała uwagę uczniów, zachęcając do rekrutacji.