Instrukcja likwidacji szkód NNW

DzisiajDzisiaj150
WczorajWczoraj226
W tym tygodniuW tym tygodniu594
W tym miesiącuW tym miesiącu4935
Odwiedziło nasOdwiedziło nas247967

Logowanie

Miejska Szkoła Podstawowa nr 15 im. Powstańców Śląskich
w Piekarach Śląskich


ZAPRASZA!!!


Na


DZIEŃ OTWARTY


Dla przyszłych uczniów klas pierwszych
Dzień: 23 marca 2018 r.
Godzina:: 16:30
Miejsce: MSP15 ul. F. Kotuchy 40, 41-946 Piekary Śląskie

W programie:
- zabawa taneczna,
- zwiedzanie szkoły,
- zajęcia sportowe z nauczycielem wychowania fizycznego,
- „spotkanie z językiem angielskim”,
- garść informacji od przyszłego wychowawcy.

W klasie II w piątek było pysznie, zdrowo, kolorowo....
Uczniowie robili surówkę według własnego pomysłu. Mali kucharze podeszli do tego zadania z wielkim zaangażowaniem. Wszyscy w tym dniu stanęli na wysokości zadania, przynieśli potrzebne przybory, produkty. Efekt pracy był smakowity... . Uczniowie rozmawiali również o tym, jak wielką moc mają warzywa i owoce. Wszyscy zgodnie przyznali, że zdrowe odżywianie w dużym stopniu decyduje o prawidłowym rozwoju naszego organizmu.

Przejdź do galerii 

W czwartek  22 marca 2018 r. o godzinie 9.00 odbędzie się po raz pierwszy w naszej szkole  konkurs polonistyczny dla uczniów klas IV . W konkursie wezmą udział trzyosobowe drużyny składające się z uczniów klasy IV a i IV b,  a także drużyny składające się z uczniów klas IV  Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 14 w Piekarach Śląskich. Konkurs ma celu rozbudzanie i rozwijanie  polonistycznych zainteresowań uczniów. Odbędzie się on w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 2018 r.  Mamy nadzieję, że zostanie na stałe  wpisany na listę imprez organizowanych przez naszą szkołę. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

 

 REGULAMN KONKURSU

W związku z organizacją KIERMASZU WIELKANOCNEGO, w dniach 19-23.03'18, prosmy wszystkich uczniów o przygotowanie 1-2 ozdób, upominków świątecznych lub kartek. Bardzo prosimy, by prace były estetyczne i trwałe. Dziękujemy!

Uczniowie klasy VII, Tomasz Kuszczyk, Bartosz Sychowicz i Patryk Wyderka  biorą udział w konkursie grafiki komputerowej, Biało-Czerwone to barwy niezwyciężone - kibicujemy "Niepodległej". Przygotowane prace konkursowe prezentujemy poniżej, a uczestnikom życzymy powodzenia.

Praca Tomasza Kuszczyka 

Praca Patryka Wyderki 

Praca Bartosza Sychowicza 

21 lutego 2018 r. drużyna w składzie: Bartosz Pudlik i Bartosz Sychowicz wzięła udział w XVI. Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej dla Szkolnych Klubów Europejskich zorganizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Uczniowie w konkursie reprezentowali SKE "Euro 15" działający w MSP nr 15 od 2004 roku.  Opiekunem klubu jest p. K. Wnorowska.
Wyniki konkursu poznamy wkrótce!
Mocno trzymamy kciuki!

26 stycznia w godzinach wieczornych odbył się w naszej szkole Koncert Karnawałowy. Ta cykliczna już impreza środowiskowa zgromadziła wielu mieszkańców Starego Osiedla, odwiedziły nas szeroko reprezentowane rodziny  młodych wykonawców, nie zabrakło rodziców, dziadków i rodzeństwa naszych uczniów. Licznie przybyli także absolwenci szkoły.

Zaproszeni goście, w pięknie i karnawałowo przystrojonej sali, mogli zobaczyć i wysłuchać różnorodnych utworów w wykonaniu uczniów klas I-VII. Nie zabrakło tańca, bajecznie kolorowych strojów, a nawet wielbłąda, który towarzyszył Czarnemu Ali Babie. Trzecioklasiści porwali wszystkich do tańca energetycznym utworem o frapującym tytule „Pirania”. Nieco starszej publiczności zapewne niejedna łza zakręciła się w oku na dźwięk takich przebojów jak „My Cyganie” czy „Cała sala śpiewa z nami”. Zwolennicy twórczości Marka Grechuty spotkali się z niecodzienną, bo pastiszową aranżacją piosenki „Będziesz moją panią”. A to tylko niektóre z wykonanych tego wieczoru utworów!

Po zakończeniu koncertu publiczność w szampańskich nastrojach udała się do kawiarenki, w której wszyscy mogli delektować się słodkimi wypiekami. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie naszej uroczystości. Zapraszamy w 2019 roku!

Przejdź do galerii 

Dzisiejszy dzień to sport, sport i sport.

Poranek rozpoczęliśmy od wizyty na lodowisku , następnie lekcja capoeiry prowadzona przez pana Jacka Grabowskiego oraz konkurencje sportowe prowadzone przez pana Adriana Szastoka. Śmiech, zmęczenie rywalizacja i dobra zabawa to co w sporcie najważniejsze!Podziękowania dla trenerów! Do jutra!

 

Przejdź do galerii 

Dziękujemy, dziękujemy :)

Podziękowania dla pani Katarzyny Królik. Po raz kolejny dziękujemy za super zabawę, spędzony czas, za każdą atrakcję. Dziękujemy za każdą chwilę. Było super !!!

Na pewno widzimy się w wakacje!!! :)

Serdeczne i gorące podziękowania dla:Przychodni Med-Orzeł,  Proboszcza parafii NSPJ w Brzezinach Śląskich, Laserowemu Centrum Rozrywki , KZK GOP, trenerowi Adrianowi i Jackowi, firmie Julbus,oraz obsłudze wszystkich miejsc,które odwiedziliśmy! Dziękuję pani Halince ,Kasi ,Marcie,panu Andrzejowi za opiekę,dobre słowo,cierpliwość,uśmiech.Dziękujemy!!!

Ferie - zaczynamy półkolonie!

Plan dnia pierwszego zrealizowany w całości. Klasy młodsze poranny rozruch rozpoczęły od warsztatów malowania piaskiem w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, starsze przejażdżką na lodowisku. Kolejną atrakcją była zabawa w Laserowym Centrum Rozrywki Laserhouse w Bytomiu. Laserowy paintball oraz labirynty sądząc po minach naszych dzieci były super zabawą.Do jutra!

 

Przejdź do galerii

Tydzień szybko minął i dziś ostatnia atrakcja Aquapark w Rudzie Śląskiej. Bąbel, zjeżdżalnie,jacuzzi,wir,pirackie wodne miasteczko,bicze wodne,znajomi,przyjaciele,kolejna porcja śmiechu, radości i dobrej zabawy. Do zobaczenia na półkoloniach letnich!

 

Przejdź do galerii 

22  stycznia odbyło się rozstrzygnięcie V Miejskiego Konkursu Bożonarodzeniowego organizowanego przez nauczycieli naszej szkoły p. Barbarę Sikorę i p. Monikę Froch.

 

Zadaniem uczestników było wykonanie ANIOŁKA w formie przestrzennej w klasach starszych   lub płaskiej w klasach młodszych  za pomocą  elementów figur geometrycznych.

Konkurs cieszy się dużym  zainteresowaniem wśród piekarskich szkół.

NAGRODZONE PRACE
W kategorii

klas młodszych:
I miejsce Martyna Hanke kl. I MSP 15
I miejsce Piotr Leszczyk kl. II a MSP 9
II miejsce Ksawery Cieślik kl. III b MSP 9
III miejsce Jagoda Bereza kl. Ia MSP 9

W kategorii klas starszych:
I miejsce Wojciech Cebo kl. VI MSP 11
I miejsce Piotr Rogowski kl. IV ZSP nr 2
II miejsce Błażej Karczewski kl. VI MSP 15
III miejsce Nicola Botman kl. VII c MSP 9
III miejsce Kacper Łapok kl. V c MSP 9


Wyróżnienie Piotr Kandzia kl. Vb MSP 9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GRATULUJEMY !

Wczesny poranek, a my już harce i psoty na basenie. Po freestyle parku oraz wczorajszym treningu woda bardzo dobrze rozluźni nasze mięśnie. Przebudzenie basenowe da nam energię na kolejne sportowe konkurencje, a mianowicie kręgle. W kręgielni
,,Pin - Up" w Bytomiu jak co dzień w naszych grupach.

 

 Przejdź do galerii

Cała społeczność szkolna Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 15 w Piekarach Śląskich serdecznie zaprasza na tegoroczny Koncert Karnawałowy. Impreza odbędzie się 26 stycznia (piątek) na sali gimnastycznej szkoły. O godzinie 16:30 rusza nasza kawiarenka, natomiast występy uczniów rozpoczną się o 17:00. W tym roku zaprezentujemy repertuar typowo taneczno-rozrywkowy.


Serdecznie zapraszamy!!


Kliknij i przeczytaj - PIEKARSKA EDUKACJA dodatek specjalny.

Piekarska oświata zmienia się na lepsze – władze miasta i szkoły dokładają wszelkich starań, byśmy mieli czym pochwalić się w regionie oraz by oferta edukacyjna przyciągała uwagę uczniów, zachęcając do rekrutacji.