Instrukcja likwidacji szkód NNW

DzisiajDzisiaj182
WczorajWczoraj304
W tym tygodniuW tym tygodniu3050
W tym miesiącuW tym miesiącu12104
Odwiedziło nasOdwiedziło nas399532

Logowanie

W piątek 07.06 klasy druga i siódma z wychowawcami były w schronisku "Psia Chata w Chorzowie . W imieniu Samorządu Szkolnego uczniowie przynieśli dla zwierząt mnóstwo darów.  Były tam koce, karma, zabawki i mnóstwo potrzebnych rzeczy. Młodzież i dzieci przy okazji wyprowadziły kilka psów na spacer . Samorząd Szkolny chciał bardzo serdecznie podziękować rodzicom i uczniom Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 15 za te szczodre prezenty.

 GALERIA

 
 

W piątek 7 czerwca odbył się w naszej szkole egzamin na kartę rowerową. Egzamin składał się z dwóch części teoretycznej i praktycznej. Do egzaminu przystąpiły 32 osoby. Ogółem zdało 16 uczniów. Gratulujemy i życzymy szerokiej drogi....

Znamy wyniki Piekarskiego Konkursu Matematycznego!


W tym roku szkolnym nasz uczeń BARTOSZ SYCHOWICZ stanął na podjum zdobywając III miejsce wśród uczniów klas VIII z piekarskich podstawówek.

Bartkowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Egzamin  odbędzie się w piątek 7 czerwca wg poniższego harmonogramu-
egzamin teoretyczny piątek 7 czerwca  w sali komputerowej, należy mieć ze sobą długopis
godz. 8.00- klasa IV b, Vb
godz. 8.55- klasa IV a, Va, 
 
Ogłoszenie wyników egzaminu teoretycznego w sali komputerowej o godz. 9.50,
Część praktyczna o godz. 11.00 na boisku szkolnym. Do części praktycznej podchodzą uczniowie, którzy uzyskają pozytywny wynik testu.
 
Wszyscy zdający przychodzą w tym dniu ze sprawnym rowerem, w sportowym stroju, należy mieć ze sobą plecaki z książkami ponieważ uczniowie zwolnieni są z zajęć tylko na czas trwania egzaminu.
Życzę powodzenia, J. Szeja

23 maja uczniowie klas IV, pod opieką Pani Kariny Wnorowskiej i Pani Anity Łukaszewicz udali się do Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie na przedstawienie pt.,, Zorro". W czasie spektaklu przenieśliśmy się do gwarnego Meksyku, gdzie o sprawiedliwość walczył przystojny i szarmancki el Zorro. Pomimo brzydkiej i deszczowej pogody, wszyscy opuścili teatr we wspaniałych humorach :)

 

Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły Paulina Grzybek uzyskała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2019”.
Paulinie  serdecznie  gratulujemy!!!

     Celem gry było zwrócenie uwagi mieszkańców Piekar Śl., a w szczególności młodzieży, na globalne współzależności i problemy współczesnego świata oraz zachęcenie do poszukiwania ich rozwiązań.
   Do udziału zaproszone zostały drużyny z placówek oświatowych Piekar Śląskich oraz ościennych miast. Miejską Szkołę Podstawową nr 15 w Piekarach Śląskich reprezentowała drużyna w składzie: Maja Pałeczka i Wojciech Feliks, obydwoje z klasy VIII.
   Miło nam donieść, że uczniowie naszej szkoły byli nie do pokonania. Łącznie zdobyli 81 punktów w 10 konkurencjach zajmując tym samym  I miejsce. W nagrodę pojadą do Warszawy na zaproszenie Pani Ewy Kołodziej - Posła na Sejm RP. Gratulujemy ogromnego sukcesu!


We wtorek, 30 kwietnia 2019r. odbył się w naszej szkole apel z okazji Święta Pracy, Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja. Podczas uroczystości uczniowie klasy V a przedstawili historię tych świąt, a uczniowie klasy I a recytowali wierszyki okolicznościowe. Na zakończenie wszyscy wysłuchali radosnej pieśni - ,,Witaj, majowa jutrzenko !".

7 czerwca 2019 r. odbędzie się w naszej szkole egzamin na Kartę  Rowerową. Osoby, które chcą przystąpić do egzaminu proszę o kontakt z p. J. Szeja.

 
Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym ,,Ja za 20 lat". Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie pracy plastycznej, prezentującej własne plany na przyszłość, w jaki sposób te plany chce osiągnąć, jaką osobą będzie za 20 lat. 
Technika wykonania pracy: dowolna
Format: maksymalnie A0

Prace należy wykonać do 31 maja 2019r.  i  dostarczyć do pedagoga szkolnego. Konkurs jest organizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł". Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 31 sierpnia 2019r. Dla zwycięzców przewidziano nagrody: gry, książki, zestawy muzyczne itp.Lista nagrodzonych osób zostanie opublikowana na stronie:

www.trzezwyumysl.pl

10 maja 2019 r. w filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich odbył się konkurs czytelniczy poświęcony znajomości książki "Quo vadis". Miło nam donieść, że I miejsce zajęła Oliwia Ciwis, III - Oliwia Rzeźniczek, a wyróżnienie - Mateusz Błaszczyk. Gratulujemy!

28 marca w naszej szkole odbyła się II edycja Konkursu Języka Polskiego pt. ,,Zaczarowane słowa”. Imprezę zorganizowano w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 2019. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV MSP nr 14 i MSP nr 15. Czwartoklasiści z obydwu placówek osiągnęli bardzo wysokie wyniki. Ostatecznie I miejsce, po zaciętej rywalizacji, zajęła drużyna reprezentująca klasę IV a z MSP nr 15 w składzie: Zuzanna Prusek, Wiktoria Stopnicka i Patryk Płocica.

Gratulujemy!


Kliknij i przeczytaj - PIEKARSKA EDUKACJA dodatek specjalny.

Piekarska oświata zmienia się na lepsze – władze miasta i szkoły dokładają wszelkich starań, byśmy mieli czym pochwalić się w regionie oraz by oferta edukacyjna przyciągała uwagę uczniów, zachęcając do rekrutacji.