Instrukcja likwidacji szkód NNW

DzisiajDzisiaj52
WczorajWczoraj386
W tym tygodniuW tym tygodniu438
W tym miesiącuW tym miesiącu3543
Odwiedziło nasOdwiedziło nas234412

Logowanie

W czwartek , 11 stycznia 2018 r. 37 uczniów klas IV - VII   pod opieką Pani Joanny Janty - Słomiak , Pani Anity Łukaszewicz i Pani Magdaleny Grędy , udało się na wycieczkę edukacyjną do Planetarium Śląskiego w Chorzowie .

Pomimo chłodnej aury , uczestnicy wyjazdu odbyli krótki spacer po Parku Śląskim ,podziwiając pływające kaczki i inne okoliczności przyrody.

Podczas dwuczęściowych zajęć , uczniowie mieli okazję podziwiać  na półkolistym ekranie planetarium  wygląd nieba z dowolnego miejsca na Ziemi , a także zaobserwować zmiany na niebie w poszczególnych porach roku.

Po seansie astronomicznym , odbyły się jeszcze krótkie zajęcia w stacji meteorologicznej .

Z wycieczki wszyscy wrócili w doskonałym nastroju!

Bardzo się cieszymy, że tak wielu uczniów naszej szkoły przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji pisania listów i kartek świątecznych do chorych dzieci. Każda klasa do zbiorczej koperty spakowała listy lub własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, a nawet drobne upominki: bransoletki i maskotki. Przesyłki otrzymają następujące dzieci: Wiktoria Mering, Paweł Majewski, Lenka Krakowczyk, Wiktoria Kępińska, Martynka Kurek, Nikola Kowalik, Irmina Rychlicka, Mateusz Halejcio, Krystian Greneczko,
Krzyś Majka. Ich profile możecie obserwować na stronie ,,Marzycielskiej poczty". Podziękowania składamy uczniom oraz  wychowawcom wszystkich klas za okazaną wrażliwość i zaangażowanie!!! W tej pięknej inicjatywie wzięliśmy udział po raz pierwszy, ale z pewnością nie ostatni!!!

Przejdź do galerii

Organizatorem konkursu jest Miejska Szkoła Podstawowa nr 15 w Piekarach Śląskich. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej –ANIOŁKA . W  projektowaniu należy wykorzystać figury matematyczne jako elementy tworzące całość. Wykonanego ANIOŁKA należy dostarczyć do 10 stycznia 2018r., na adres: Miejska Szkoła Podstawowa nr 15 w Piekarach Śląskich, ul. Kotuchy 40.

 

Komisja konkursowa oceni prace w dwóch kategoriach wiekowych:
•     klasy I-III
•     klasy IV-VII

W każdej z nich zostaną przyznane nagrody. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 22 stycznia 2018 r. Nagrody zostaną rozwiezione do Szkół.

Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie!

Miejska Szkoła Podstawowa nr 15 w Piekarach Śląskich, ul. Kotuchy 40  
Tel. 32-289-94-49 lub 667-992-262

Pobierz regulamin konkursu

Dnia 8 grudnia 2017r. w klasie I i II odbyły się 2 - godzinne warsztaty psycho-profilaktyczne "I Ty możesz zostać świętym Mikołajem". Zajęcia w formie interesujących zabaw i ćwiczeń miały na celu rozwijanie empatii i  integrację zespołu klasowego. Dziękujemy p. Joannie Miszudzie i p. Ewie Skrzyszewskiej z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Piekarach Śląskich za poprowadzenie zajęć i wspólnie spędzony czas.

 Przejdź do galerii

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, gorąco zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w  ogólnopolskiej akcji ,,Marzycielska Poczta", która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci, których profile zamieszczone są na stronie www.marzycielskapoczta.pl
Ta niezwykła akcja wystartowała 12 października 2009 roku
i nieustannie tętni życiem. Jej idea polega na niesieniu dzieciom wparcia psychicznego w walce i zmaganiach z chorobą. Korespondencja, którą otrzymują z różnych zakątków naszego kraju, a nawet świata sprawia im więcej radości niż tradycyjny prezent. ,,Marzycielska Poczta" nie jest akcją jednostronną i w tym tkwi jej wielka moc. Chore dzieci oraz ich rodzice, w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych, odpisują na przesyłki, a najczęściej pozostawiają w swoich profilach imienne podziękowania za każdy list, kartkę lub prezent. Dzieci często fotografują się z otrzymanymi przesyłkami. Odwiedzając profile można na bieżąco dowiedzieć się o wydarzeniach w ich dzieci.
Jeśli chcecie przyłączyć się do tej akcji należy wykonać kartkę z życzeniami lub napisać list, w którym opowiecie o swoich zainteresowaniach, marzeniach itp. Możecie dołączyć również własnoręcznie wykonany podarunek, rysunek, ozdobę świąteczną…, a następnie przekazać p. pedagog w terminie do 15 grudnia br. Listy
i kartki zostaną spakowane do zbiorczych kopert i wysłane  do adresatów. Pamiętajcie, że dzieci codziennie zaglądają do swoich skrzynek i wyczekują listonosza. Nasza przesyłka sprawi, że na ich twarzach pojawi się uśmiech.
Mamy nadzieję, że udział w tej akcji przyniesie Wam wiele satysfakcji!!!

Uwaga uczennica klasy II laureatem  Miejskiego Konkursu  Matematycznego dla uczniów klas II "Logiczne myślenie".   Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły BLANKA CIWIS została laureatem Miejskiego Konkursu Matematycznego zorganizowanego przez MSP nr 9 w Piekarach Śląskich.         Blance gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy powodzenia na kolejnych konkursach.

15 listopada na godzinę 1700 zapraszamy rodziców na konsultacje z nauczycielami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły za tak wspaniałe zaangażowanie i okazane serce w zbiórce darów dla Domu Dziecka w Bytomiu. Rzeczy uzbieraliśmy na tyle dużo, że postanowiliśmy obdarować również Dom Dziecka w Piekarach, 2 pełne samochody dostarczyły paczki w piątek. Dzięki Wam wszystkim spełnią się marzenia dzieci. Dziękujemy!

Uwaga!! Uwaga!!
Bardzo ważna sprawa !!

Zachęcamy aby przyłączyć się do zbiórki  prezentów mikołajkowych dla
47 dzieci z Domu Dziecka w Bytomiu (art.szkolne, słodycze i kosmetyki). Zostały tylko 2 dni do zakończenia akcji. Dary prosimy przynosić do sali nr 23 (j.angielski). Liczymy na Was...:-)

 Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. W naszej szkole 14 listopada 2017r. w zamian tradycyjnego apelu odbył się przegląd pieśni patriotycznych. Rozpoczął się od odśpiewania hymnu narodowego przez wszystkich uczniów i nauczycieli, następnie każda z klas zaprezentowała przygotowaną pieśń. Mogliśmy posłuchać między innymi: "Wojenko, wojenko", "Szara piechota", "Rota". Dziękujemy wszystkim za przygotowanie i przybliżenie pieśni, które każdy Polak powinien znać.

PRZEJDŹ DO GALERII

 

W dniu 16 października serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli na dzień otwarty do Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Zabrzu.

Podczas tego dnia nasi eksperci będą udzielać porad w szczególności z zakresu uprawnień emerytalnych dla nauczycieli.
Będzie można uzyskać również informacje na temat zasad przyznawania emerytury oraz świadczenia kompensacyjnego, wpływ na ich wysokość oraz jakie dokumenty należy złożyć wraz z wnioskiem o świadczenie emerytalne i kompensacyjne.

Serdecznie zapraszamy do uzyskania porad w naszym Oddziale ZUS w Zabrzu, przy ul. Szczęść Boże 18 od godz. 8.00 do 18.00.

W poniedziałek 13 listopada w pierwszej klasie odbyła się bardzo ważna uroczystość: "Pasowanie na ucznia ". Zostali na nią zaproszeni rodzice oraz babcie naszych uczniów. Dzieci były bardzo przejęte. Nie wiedziały przecież co ich czeka. A działo się dużo. Zostały poddane kilku próbom: mądrości, uśmiechu, sprawności i rozróżniania kolorów. Po zaliczeniu prób, Pani Dyrektor uroczyście pasowała wszystkich na uczniów naszej szkoły. Na koniec był słodki poczęstunek i małe upominki. Dzieci dostały kolorowe dyplomy upamiętniające ten ważny w ich życiu dzień.

PRZEJDŹ DO GALERII

 pcqW dniu 5 października 2017r. odbył się IV Konkurs ,,Potyczki z ortografią", który został zorganizowany dla uczniów piekarskich szkół podstawowych w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. W tym roku obchodom przyświecało hasło ,,Uczeń z dysleksją też czyta książki", dlatego uczniowie kl. VII przygotowali prezentację swoich ulubionych pozycji książkowych. Do naszej szkoły przybyli przedstawiciele MSP nr 1, MSP nr 5, MSP nr 9 i MSP nr 11. Oto wyniki konkursu:
I miejsce - Weronika Kiczmachowska MSP nr 5,
II miejsce - Krzysztof Siedlarek MSP nr 5,
III miejsce - Weronika Dziadura MSP nr 9.
Laureatom serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w ortograficznych zmaganiach, życzymy wielu sukcesów w nauce i satysfakcji z osiąganych postępów. Podziękowania składamy również nauczycielom przygotowującym uczniów oraz komisji konkursowej w składzie: Pani Joanna Poloczek - MBP w Piekarach Śląskich, mgr Ewelina Klasek - MSP nr 14, mgr Karina Wnorowska - MSP nr 15.
Mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku podczas V edycji ,,Potyczek z ortografią"
Organizatorki - mgr Anita Świt, mgr Joanna Janta - Słomiak

pcq pcq pcq

Więcej zdjęć

W dniu 31.10.2017 r. świętowaliśmy szkolne Halloween. Z tej okazji
p. Magdalena Gręda i p. Marta Labus-Szot zorganizowały bal halloweenowy dla całej szkoły. Na początku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów na prace plastyczne, dekoracje dyni oraz najciekawsze przebranie. Później rozpoczęliśmy część, na którą wszyscy czekali czyli halloweenowe konkursy, gdzie nie brakowało śmiechu i dobrej
zabawy :) Mumia, przenoszenie popcornu, taniec z miotłą, jedzenie jabłka, taniec
z balonem a do tego dobra muzyka. 

Przejdź do galerii 

Przejdź do galerii filmów

W dniu 5 października 2017r. st. sierż. Aleksandra Zydyk i st. sierż. Łukasz Świerkowski z KM Policji w Piekarach Śl. przeprowadzili na terenie naszej szkoły prelekcję dla uczniów klas IV - VII. Podczas spotkania poruszono tematykę dotyczącą odpowiedzialności karnej nieletnich w przypadku przemocy rówieśniczej, cyberprzemocy, a także niebezpieczeństw związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych.
Funkcjonariusze uświadomili uczniów w zakresie odpowiedzialności karnej nieletnich wobec prawa, konsekwencji czynów karalnych oraz czynów świadczących o demoralizacji. Omówione zostały konsekwencje zachowań w przypadku: agresji wobec rówieśników, spożywania alkoholu, palenia papierosów i e-papierosów. Zwrócono szczególną uwagę na aktualne przepisy, zgodnie z którymi osoby poniżej 18 lat nie mogą kupić w sklepie już nie tylko tradycyjnych wyrobów tytoniowych, ale także e - papierosów.
Wprowadzono również zakaz ich używania w miejscach, gdzie palenie jest zabronione, np. na przystankach, w placówkach oświatowych, obiektach sportowo - rekreacyjnych. Poruszono również zagadnienia związane z  odpowiedzialnością karną za wymuszenia i rozboje, niszczenie mienia. Wspomniano także o rozważnym zamieszczaniu wszelkich informacji, czy zdjęć na portalach internetowych.
Funkcjonariuszom dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia i przeprowadzenie pogadanki, która z pewnością podniosła świadomość prawną uczniów oraz wzbogaciła ich wiedzę na temat sposobów przeciwdziałania różnym zagrożeniom.


Kliknij i przeczytaj - PIEKARSKA EDUKACJA dodatek specjalny.

Piekarska oświata zmienia się na lepsze – władze miasta i szkoły dokładają wszelkich starań, byśmy mieli czym pochwalić się w regionie oraz by oferta edukacyjna przyciągała uwagę uczniów, zachęcając do rekrutacji.