Instrukcja likwidacji szkód NNW

DzisiajDzisiaj2
WczorajWczoraj506
W tym tygodniuW tym tygodniu2094
W tym miesiącuW tym miesiącu10218
Odwiedziło nasOdwiedziło nas589274

Logowanie

Informujemy, iż od 1 września do 15 września bieżącego roku Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie będzie przyjmował wnioski na stypendia szkolne w siedzibie Ośrodka przy ul. Nankera 103.
 

Wnioski w wersji elektronicznej są dostępne na stronie internetowej mopr.piekary.pl w zakładcewnioski. Natomiast wnioski w wersji papierowej są dostępne w siedzibie Ośrodka przy ul. Bpa Nankera 103.

Drodzy uczniowie!

Serdecznie zachęcamy Was do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach z programowania "KODUJ Z GIGANTAMI - STARCIE GIGANTÓW - PROGRAMISTYCZNY BÓJ BOHATERÓW NAJLEPSZYCH GIER”!

Zajęcia umożliwiają poznanie podstaw programowania w środowiskach takich jak: Scratch, Minecraft, App Inventor, Roblox, C#, Visual Studio, HTML.

Chcecie poznać świat tworzenia gier, aplikacji mobilnych i języków programowania? Jeśli tak, wydarzenie Koduj z Gigantami jest właśnie dla Was!

Zapisy już wystartowały. Liczba miejsc jest ograniczona!

Warsztaty będą odbywać się 26 września przy ul. Piekarskiej 6 (Zabytkowa Poczta) w Bytomiu.

Sprawdź szczegóły i wypełnij wraz z rodzicem formularz zapisowy, aby zarezerwować miejsce:
Koduj z gigantami - link

Na zajęcia zapraszają @Giganci Programowania.   

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat.   Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.

Organizacja szczepień

Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).

Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?

Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:

  • zgodę rodzica,
  • kwestionariusz,
  • kwalifikację lekarza,
  • szczepienie.

Harmonogram szczepień po wakacjach

Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:

  • I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
  • II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
  • III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.

Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców

Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.

Dlaczego warto się zaszczepić?

Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.

Jak działa szczepionka?

Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.

 

Ministerstwo Edukacji i Nauki

Departament Informacji i Promocji

 

POBIERZ:

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby małoletniej przeciw COVID-19

 

 

 

Drodzy uczniowie! Od dzisiaj obok drzwi wejściowych do szkoły znajduje się ,,SZKOLNA SKRZYNKA ZAUFANIA". Jeśli macie jakieś sprawy, z którymi nie potraficie sobie poradzić  i nie chcecie o nich mówić, możecie zwrócić się do nas poprzez tą skrzynkę. Dzięki Waszym wiadomościom możliwe będzie zareagowanie na trudne sytuacje, by zapewnić Wam niezbędną pomoc i wsparcie. Piszcie, kiedy czujecie, że powinniście zareagować lub potrzebujecie pomocy.
 
Zasady korzystania ze skrzynki:
1. Pisz czytelnie i podpisuj swoją wiadomość - przynajmniej imię i klasa (to ułatwi rozwiązanie problemu). 
2. Zapewniamy dyskrecję.
3. Nie używaj brzydkich słów, nie obrażaj.
4. Nie traktuj korespondencji jako żartu lub formy obmowy kogoś.
ZS1 organizuje w ramach Dnia Otwartego szkoły przedsięwzięcie Q&A (Pytania i Odpowiedzi). Pytania można wysyłać wiadomościami na FACEBOOK ZS1 (https://www.facebook.com/ZS1PIEKARY), a po 17 maja każdy otrzyma pożądane odpowiedzi:)
Zespół ds. Promocji

Miło nam poinformować, że Borys Strzelczyk - uczeń klasy VI a - został laureatem konkursu plastycznego "Jesteśmy w Europie" zorganizowanego przez Dzielnicowy Dom Kultury w Dąbrówce Wielkiej. Gratulujemy Borysowi sukcesu!

Drodzy Rodzice i Uczniowie.
    Wszyscy oswajamy się z myślą  o stopniowym powrocie do szkoły. Wiemy, że ta sytuacja w niektórych z Was budzi obawy i lęki, ale nie musicie się niczego obawiać! Powrót do szkoły nie może być i nie będzie czasem nasilonych sprawdzianów i kartkówek. To nie czas na rozliczanie Was z materiału, który już został zrealizowany.
    Będzie to przede wszystkim czas uczenia się na nowo rzeczywistości szkolnej. Będziemy znowu przyzwyczajać  się być razem. Dołożymy starań, by był to przede wszystkim czas na integrację, wspólne rozmowy. Dopiero wtedy, gdy odbudujemy nasze relacje, uda nam się wrócić do efektywnej nauki.
    Postaramy się podczas Waszego powrotu do szkoły zminimalizować towarzyszący temu stres.
W dniach 17-23 maja klasy starsze, biorące udział w zajęciach stacjonarnych, będą korzystać z tzw. „Tygodnia ulgi”, czyli czasu bez sprawdzianów i zadań domowych.

 
Z radością czekamy na Wasz powrót.
Nauczyciele

„Toaleta to nie śmietnik” to kampania skierowana do dzieci, ale tak naprawdę do nas wszystkich. Stworzyliśmy ją, aby przekazać bardzo ważną wiadomość; musimy mocniej dbać o zasoby, którymi dysponujemy, przekształcić złe nawyki w dobre, które – jeśli osiągną odpowiednią skalę – przyczynią się do pozytywnych zmian, jakie wszyscy odczujemy.

Czy wrzucasz do toalety w swoim domu resztki jedzenia, waciki, włosy ze szczotki albo leki? To bardzo szkodliwe działania, które nie tylko źle wpływają na stan kanalizacji i powodują jej awarie. Przyczyniają się również do zanieczyszczania środowiska, a nawet… rozmnażania szczurów.

Co możesz zrobić Ty i każde dziecko?   - zapraszamy na stronę internetową:

Link do strony


Kliknij i przeczytaj - PIEKARSKA EDUKACJA dodatek specjalny.

Piekarska oświata zmienia się na lepsze – władze miasta i szkoły dokładają wszelkich starań, byśmy mieli czym pochwalić się w regionie oraz by oferta edukacyjna przyciągała uwagę uczniów, zachęcając do rekrutacji.