Instrukcja likwidacji szkód NNW

DzisiajDzisiaj433
WczorajWczoraj262
W tym tygodniuW tym tygodniu1866
W tym miesiącuW tym miesiącu695
Odwiedziło nasOdwiedziło nas671088

Logowanie

Lista kandydatów przyjętych 

do klasy I na rok szkolny 2022/2023

 1. A*********z Maria
 2. D********a Bianka
 3. F*********z Nadia 
 4. G*****a Julia
 5. H*n Paweł
 6. K*******k Oliwier
 7. K******ń Bartosz
 8. R******i Franciszek
 9. S******d Rafał
 10. S******s Julia
 11. W****r Kacper

Lista kandydatów zakwalifikowanych

do przyjęcia do klasy I na rok szkolny 2022/2023

 

 1. A*********z Maria
 2. D********a Bianka
 3. F*********z Nadia 
 4. G*****a Julia
 5. H*n Paweł
 6. K*******k Oliwier
 7. K******ń Bartosz
 8. R******i Franciszek
 9. S******d Rafał
 10. S******s Julia
 11. W****r Kacper

 

W dniach 22.04.2022 r. - 29.04.2022 r. - złożenie przez rodzica kandydata pisemnego oświadczenia, potwierdzającego wolę przyjęcia dziecka do szkoły.

 

 

W środę 23 marca z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Teatru odbyło się w naszej szkole przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy VIII a. PO wielu tygodniach prób i wytężonej pracy, mieliśmy możliwość obejrzeć inscenizację baśni,, Kopciuszek ". Młodzi aktorzy doskonale odegrali swe role, wzbudzając aplauz widzów. Na uznanie zasługują również wspaniałe kostiumy, scenografia i podkład muzyczny. Gratulujemy ósmoklasistom udanego występu!

GALERIA

 

Do Piekar Śląskich trafiają kolejne rodziny z ogarniętej wojną Ukrainy. Każdy z Was może sprawić, aby choć jednej ukraińskiej rodzinie udało się znaleźć bezpieczne schronienie. Dajmy im namiastkę normalnego życia. Pomóżcie wyremontować i wyposażyć mieszkanie dla naszych wschodnich sąsiadów dotkniętych strasznymi przeżyciami.

 

Miejska Szkoła Podstawowa nr 12 przy ul. Związkowej 14 w Piekarach Śląskich dysponuje 80-metrowym mieszkaniem, jednak wymaga ono sporego remontu i kompleksowego wyposażenia. Szkoła nie może sama ponieść takich kosztów dlatego prosi o wsparcie właśnie Was! Potrzebne jest 50 000 zł.

Konieczne jest wykonanie ogrzewania, systemu spalinowo - powietrznego, wyposażenie pomieszczeń kuchni i pokoi.

W tym mieszkaniu schronienie znaleźć może 6-8 osób.

 

Liczymy na Wasze wsparcie! heart

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/tyc62a

Jeżeli na dzień 31 grudnia 2021 r. mieszkaliście Państwo w Piekarach Śląskich, możecie rozliczyć się w piekarskim Urzędzie Skarbowym. Wystarczy wpisać Urząd Skarbowy w Piekarach Śląskich na druku PIT. Jeżeli jesteście mieszkańcami naszego miasta, a do tej pory rozliczaliście się w innym urzędzie skarbowym (np. wg miejsca zameldowania) możecie to zmienić poprzez złożenie deklaracji podatkowej w Urzędzie Skarbowym w Piekarach Śląskich. W ten sposób dołożycie się do rozwoju miasta, w którym mieszkacie.

Nie trzeba być zameldowanym w Piekarach, by tu się rozliczać!

Z okazji przypadającej w grudniu tego roku 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce nasza szkoła bierze udział w projekcie mającym na celu przekazanie dzieciom i młodzieży wiedzy na temat stanu wojennego. Z tej okazji zorganizowaliśmy:

- szkolny kącik patriotyczno-historyczny "40 lat po stanie wojennym",

- pokaz filmu "Nie zabierajcie Mamy",

- lekcje historii na temat stanu wojennego w Polsce,

- wywiady uczniów ze świadkami wydarzeń tamtych czasów,

- prezentację multimedialną na temat stanu wojennego.

Organizatorem projektu jest Śląski Kurator Oświaty, a patronat objęli: Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska i Jakub Chełstowski - Marszałek Województwa Śląskiego.

 

W nagrodę za wyróżnienie w konkursie plastyczno-cyfrowym „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”, którego organizatorem była Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej, a patronatem został objęty przez Ministra Edukacji i Nauki oraz Ambasadę Norwegii w Polsce w nagrodę otrzymaliśmy monitor ze stojakiem, a uczniowie drobny sprzęt IT.

< !-- JoomlaWorks "AllVideos" Plugin (v4.6.1) starts here -->

< !-- JoomlaWorks "AllVideos" Plugin (v4.6.1) ends here -->

Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!”, który skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa śląskiego. Głównym celem projektu jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

Program  Archipelag Skarbów to dwa dni warsztatów, w których rozmawiamy z młodzieżą o sprawach ważnych dla nastolatka. Dorastanie, szczęście, przyjaźń i miłość. Program wspiera młodzież w poznawaniu i akceptacji siebie, wzmacnia kompetencje w zakresie asertywności oraz zachęca do pozytywnego spojrzenia na istotne obszary z punktu widzenia psychologii rozwojowej.
Program będzie realizowany na terenie naszej placówki w dniach 6 – 7 grudnia 2021r. Zajęcia dla uczniów klas ósmych poprowadzą  trenerzy fundacji YAQ projekt – Pracownia Rozwoju Społecznego.
7 grudnia 2021r. o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów biorących udział w programie. Spotkanie dotyczy tego, jak w pozytywny sposób towarzyszyć nastolatkom w ich drodze dorastania.

Z radością informujemy, że drużyna "SuperSPI" reprezentująca naszą szkołę otrzymała wyróżnienie w konkursie plastyczno-cyfrowym "Fundusze Norweskie i EOG - o tym się wie!" zorganizowanym przez Państwowy Instytut Badawczy NASK i Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem szkół w całej Polsce. Kapituła Konkursu spośród 2389 prac wybrała i nagrodziła 155, w tym naszą.
W nagrodę otrzymaliśmy monitor interaktywny wraz z mobilnym stojakiem. 
Serdecznie gratulujemy zwycięskiej drużynie i cieszymy się z monitora, który uatrakcyjni zajęcia edukacyjne z uczniami naszej szkoły.


Kliknij i przeczytaj - PIEKARSKA EDUKACJA dodatek specjalny.

Piekarska oświata zmienia się na lepsze – władze miasta i szkoły dokładają wszelkich starań, byśmy mieli czym pochwalić się w regionie oraz by oferta edukacyjna przyciągała uwagę uczniów, zachęcając do rekrutacji.